Дослідження якості поверхневих вод у межах міста Миколаєва та води з мережі централізованого водопостачання за підтримки програми розвитку ООН

Відбувся проміжний звіт під час наради між представниками кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили й Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації.

Моніторингові дослідження відбуваються в рамках творчої співпраці між інституціями та за підтримки Програми Розвитку ООН. Обладнання для аналізу якості води закуплено ПРООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Кафедра екології отримала в сумісне використання довгохвильову фотометричну сиcтему eXact Strip Micro 20, яка дозволяє оперативно, точно і досить якісно здійснювати аналіз показників водного середовища.

Координаторкою проєкту від ЧНУ імені Петра Могили є професорка кафедри екології Олена Мітрясова. До основних виконавців залучено аспірантів, магістрантів кафедри екології, дослідження яких обіймають питання екологічної небезпеки водного сервісу міста Миколаєва, а також екологічного стану поверхневих водних ресурсів.

Під час проведення моніторингових досліджень розглянуто багато питань, серед яких:

• На скільки небезпечна вода, яка постачається у систему централізованого водопостачання міста?
  • На скільки можна використати воду з-під крану?
  • Яка ситуація з водами річки Південний Буг у межах міста Миколаєва?
  • На скільки змінюється ситуація з поверхневими водами упродовж сезонів осінь – зима – весна?
  • Які показники якості поверхневих вод є критичними?
  • Які індикатори стану поверхневих вод мають кореляційну залежність?
  • Які прогнози змін стану поверхневих вод за гідрохімічними показниками?

sdr

Вдячні за підтримку та консультування заступнику начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації Дмитру Мацу і Програмі Розвитку ООН.

Маємо надію на подальший розвиток творчих ініціатив та сумісні дослідження!

Зі змістом звіту можна ознайомитись на сайтах установ.