Діяльність Українсько-Польського Інституту ЧНУ імені Петра Могили

Українсько-Польський інститут імені Петра Могили, який очолює проф. Олена Мітрясова, про активно продовжує реалізовувати творчі ініціативи.

У межах діяльності Українсько-Польського інституту значну увагу приділяється польським студіям, які охоплюють широке коло історичних, культурних, мовних і соціальних питань. Під час зустрічей обговорюється ключові аспекти спільної історії України та Польщі, зокрема питання політичної та культурної взаємодії двох народів у різні історичні періоди.

До уваги учасників студій пропонувались теми, пов’язані з польськими переселенцями на території України, на території Миколаєва і Миколаївської області їх впливом на розвиток регіону. До того, звертається увага на вивчення ролі Польщі в європейській політиці та її вплив на Україну в ХХ столітті, обговорюються аспекти співпраці між інтелектуальними колами обох країн. Особливу увагу приділяється польській літературі та мистецтву, аналізу літературних творів, які відображають взаємовпливи культур.

Польські колеги активно долучились до участі в Міжнародній науковій конференції «Ольвійський форум», де вони представили свої дослідження та поділилися досвідом у різних галузях наукових знань.

Інститут планує подальший розвиток співпраці з польськими інтитуціями. Перспективи розвитку включають створення нових освітніх ініціатив, наукових публікацій та проведення конференцій, що сприятимуть зміцненню культурного і наукового діалогу між Україною та Польщею.

Запрошуємо до творчої співпраці всіх, хто прагне долучитися до розвитку наукового та культурного діалогу між Україною та Польщею. Ваша участь у наших проєктах допоможе зміцнити взаєморозуміння та створити нові можливості для спільних досліджень та культурних ініціатив. Разом ми здатні втілити важливі ідеї в життя!