Декан факультету економічних наук ЧНУ імені Петра Могили Світлана Белінська успішно завершила міжнародне стажування

Світлана Белінська, декан факультету економічних наук ЧНУ імені Петра Могили, нещодавно пройшла міжнародне стажування в рамках закордонного модулю програми, під час якого здобула цінний досвід та нові знання. Стажування організоване CEASC та партнерами.

Світлана Белінська зазначила, що це стажування було особливим і дало їй чітко сформульовані знання з таких тем: інституції підтримки розвитку підприємництва (спеціальні економічні зони, агенції регіонального розвитку, технопарки); міжгалузеві проекти та їх фінансове забезпечення; інструменти фінансування для розвитку громад та бізнесу в ЄС (європейські, національні, регіональні програми).

Програма стажування охопила 43 учасників програми післядипломної освіти з управління європейськими проєктами від CEASC та Uczelnia Nauk Społecznych. Вони відвідали різні інституції підтримки підприємництва, розвитку стартапів та заклади освіти у Польщі.

Учасники мали нагоду поспілкуватися у Краківському технологічному парку про найкращі інструменти розвитку інновацій, а також інкубатори та акселератори. Вони також відвідали Малопольську школу державного управління, де ознайомилися з досвідом реалізації проєктів різних рівнів.

Університет Святителя Ігнатія в Кракові поділився досвідом у проєктах для підтримки мігрантів, жінок, розвитку громад та побудови успішних партнерств. Інституція підтримки підприємців Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości надихнула своєю моделлю співпраці між бізнесом, громадами та владою. Учасники також відвідали добровільну пожежну дружину в Буковині Татранській, де дізналися про проекти для молоді, що передаються з покоління в покоління.

Учасники висловили вдячність CEASC, Миколі Смолинському та Ользі Горкавчук за можливість проходження цього стажування. Окрема подяка польським колегам з Університету економічному в Кракові, Університету Святителя Ігнатія в Кракові та Краківському технологічному парку за інформативне та корисне наукове стажування, а також можливість обміну досвідом.