Блекаут: або як не з’їхати з глузду під час відключень електроенергії?

Останні два роки внесли свої корективи в життя кожного з нас. Почалась повномасштабна війна. Через постійні обстріли критичної інфраструктури з боку росіян почалися проблеми з електропостачанням і теплом в наших домівках.

У такі моменти важливо підготувати все необхідне для того, щоб пересидіти цей непростий час, адже ми звикли, що маємо всі звичні потреби людини такі, як тепло, електроенергія, постійний доступ до інтернету та зв’язок.

У цій статті наведемо кілька корисних порад, як провести час, коли відсутнє електропостачання:

1. Підготуйте все необхідне.

Ліхтарики, лампи, які працюють від USB, свічки, запасні батарейки. Все, що може бути додатковим джерелом світла, а також не забувайте про павербанки. Заздалегідь підготуйте запаси води, як питної, так і технічною. Зайвою не буде й газова плита або туристичний газовий пальник, на якому можна буде підігріти їжу. Майте невеликий запас їжі, яка не псується, наприклад, консерви, крупи, чай.

1. “Вільний час”

Під час відключень світла можна прочитати книгу, робити письмові завдання або ж грати в настільні ігри, якщо мати невеликий ліхтар або лампу. Окрім того, якщо вистачить запасу електроенергії, можна на гаджети завантажити фільми, серіали або мультики, які допоможуть вам не нудьгувати.

1. Час з близькими

У блекаут можна провести час зі своєю родиною або ж друзями, наприклад, розповісти історії з життя, дитинства, кумедні ситуації. Окрім того, якщо дозволяє погода, то можна погуляти вулицею.

1. Активність та фізичне здоров’я

Медитуйте, це допоможе вам заспокоїтись і  позбутися від негативних думок, виконайте фізичні вправи, які не тільки знімуть напруження в тілі, а й піднесуть вам настрій.

Блекаут може бути несподіваною ситуацією, але правильно використовуючи цей час, ви можете зробити його продуктивним і навіть цікавим. Пам’ятайте про безпеку та розсудливість у всіх діях.

Дар’я Наймитенко,

Студентка 448 групи ЧНУ імені Петра Могили