Атестація наукової діяльності ЗВО розпочнеться у серпні

Генеральна директорка директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко повідомила про те, що державна атестація наукової діяльності вишів, які підпорядковані МОН, відбудеться цього року. Прийняття документів від університетів розпочнеться в серпні. Порядок, методику та чинну нормативну базу атестації залишили без змін, тож ЗВО будуть подавати інфоматеріали за 2015-2019 роки.

Перша державна атестація наукової діяльності вишів повинна була відбутися ще наприкінці минулого року, але через необхідність донабору експертів, атестація була тимчасово зупинена. Через  відтермінування атестації, університетам потрібно буде виконати додаткову роботу — дооформити відомості за 2019 рік. Для того, щоб заклади подавали тільки коректні дані, розробили низку запобіжних заходів, як от: підтвердження частини даних відповідними довідками, перевірка наданої інформації  на етапі експертизи  та при затвердженні результатів. Найближчим часом буде  видано  наказ МОН  з конкретними датами проведення атестації й  у вишів буде 45 днів на підготовку та подання матеріалів. Також  на початку приймання документів від університетів, з учасниками атестації та експертами,  будуть проведені спеціальні вебінари з важливих питань атестації.

Нагадаємо, що державна атестація передбачає оцінювання не всього університету, а тільки його окремих наукових напрямів. В оцінюванні будуть враховуватися такі показники: кадровий склад, фінансування, кошти, витрачені вишем на обладнання, кількість статей та наукових видань у «Scopus» та/або «Web of Science». У підсумку кожен напрям відноситимуть до однієї з трьох груп – А, Б, В – або визнаватимуть таким, що взагалі не пройшов атестацію. Отримати кошти на базове фінансування зможуть ті заклади, наукові напрями яких будуть віднесені до групи A або Б. Ці виші зможуть використати отримані кошти за двома основними напрямами: проведення досліджень і розробок в межах наукового напряму та розвиток інфраструктури, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази наукової та науково-технічної діяльності.

Ocinuvannya_nauk_diyal.png (600×300)