«Україна, НАТО та європейська безпека» – відбулася дві відкриті лекції експерта Ігора Тодорова в рамках проєкту ESEDEP

23 квітня 2024 року відбудулися дві відкриті лекції експерта Ігора Тодорова – доктора історичних наук, професора кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету, заступника голови Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО», члена НГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин»,члена ВНГО Українська асоціація європейських студій, засновника і експерта НГО Інститут соціальних досліджень та політичного аналізу, дійсного члена (академіка) Академії політико-правових наук України.

Тема першої лекції – «Україна, НАТО та європейська безпека». Тема другої лекції – «ЄС і НАТО у підтримці стратегії щодо України у відповідь на повномасштабну агресію Росії».

Під час першого лекційного заняття розглянули Організацію Північно-Атлатичного договору, передумови її заснування, історію розвитку та перетворення Альянсу, розширення та організаційну структуру. Окремо обговорити співпрацю з Україною починаючи з 1991 року до сьогодні, коли Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, а також, Адаптовану річну національну програму на 2024 рік.

Друге заняття було присвячено питанню підтримки ЄС і НАТО стратегії України у відповідь на повномасштабну агресію Росії, як відбувається взаємодія ЄС і НАТО в безпековій сфері та відповідь Заходу на російську агресію.

На лекції було здійснено огляд функцій ЄС і НАТО у сфері безпеки і оборони та як вони розподілені між ними. Студенти сформували уявлення про напрями співпраці ЄС і НАТО та здобутки цієї співпраці, а також проблеми і пропахунки відносин ЄС-НАТО. На завершення обговорили перспективи трансатлантичних відносин.

Відкриті лекції відбулися в рамках проєкту ESEDEP.