17 причин вступати на наш факультет


Причина 1. ІТ – найперспективніша галузь.
Спеціалісти в сфері ІТ посідають перше місце в рейтингу найбільш високооплачуваних та затребуваних професій в Україні та світі. На 2015 рік в Україні дефіцит кваліфікованих
ІТ-фахівців становив 170 тис., і з кожним роком ця цифра тільки зростає. Кількість ІТ-компаній щорічно зростає. Темпи розвитку галузі за останні два роки ≈ 20%; щорічне середнє зростання ринку ІТ-аутсорсингу ≈ 40%. Достатньо набрати в пошуковій системі «Найбільш високооплачувані професії в України», «…затребувані…» і все стане зрозуміло.

Причина 2. Найкращий університет.
Наш університет є найкращим в Миколаєві , посідає 5 місце в південному регіоні та 44 місце в Україні.

Причина 3. Найкращий комп’ютерний факультет.
Факультет комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили є одним з найкращих в Україні – разом з КНУ ім. Шевченка та ХНУРЕ поділяє 2-4 місце серед усіх ІТ-університетів України.

Причина 4. Усі необхідні спеціальності.
На факультеті навчаються по всіх основних ІТ-спеціальностях – від програмування до робототехніки.

Причина 5. Найсучасніша навчальна база.
Факультет забезпечено сучасною комп’ютерною технікою та обладнанням: 12 комп’ютерних класів, комп’ютерна лабораторія, створена спільно з компанією GlobalLogic Ukraine; клас дистанційного навчання MOODLE, створений за підтримкою Tempus-Tacis Joint European Project; навчально-дослідницькі лабораторії реконфігурованих систем «FPGA», вбудованих систем «Embedded Systems», мікропроцесорної техніки та систем реального часу та багато інших.

Причина 6. Перше робоче місце.
Тільки в нашому університеті студенти вже під час навчання можуть отримати своє перше робоче місце: всі системні адміністратори університету – це студенти комп’ютерного факультету, починаючи з 2-го курсу.

Причина 7. Найкращі випускники.
Наші випускники працюють в усіх найбільш відомих ІТ-фірмах, в тому числі Google, Microsoft, Oracle тощо. До речі, миколаївський міський голова Олександр Сенкевич – теж випускник нашого факультету.

Причина 8. Постійні перемоги на конкурсах.
Наші випускники отримують найкращі знання, що підтверджуються численними перемогами наших студентів на самих різних конкурсах, олімпіадах, битвах стартапів тощо. Тільки протягом останнього року: перше місце у Європейському конкурсі стартапів TEMPUS «IT-EUREKA! UKRAINE»; перше та друге місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація»; перше місце в олімпіаді «IT-Universe» в номінації «Протоколи D-Link»; лауреати Міжнародного фіналу ІТ-чемпіонату «Золотий байт 2016» (номінація Startup Challenge); друге та третє місця у Битві стартапів Європейського проекту TEMPUS «Cabriolet»; та багато інших перемог.

Причина 9. Студентські державні нагороди.
Успіхи наших студентів визнаються на самих різних рівнях. Зараз у нас навчається іменний стипендіат верховної ради України Борис Салтан. З вересня ще два наших студенти будуть отримувати стипендії Президента та Кабінету міністрів України. На місцевому рівні перемог і визнання не менше.

Причина 10. Програми студентських стажувань.
На факультеті розвинуті програми стажування та обміну студентів з європейськими та американськими університетами. Наприклад, багато наших студентів продовжують навчання в американських вузах за програмою Фулбрайта, навчаються у літніх школах у Німеччині за програмою DAAD, відвідують у навчальних цілях Корею, за програмою стажування Японію тощо. Вони мають можливість під час літніх канікул поїхати до Америки або Китаю на мовну практику, поєднати заробіток із мандрівкою країною.

Причина 11. Зв’язок з Європою.
На нашому факультеті активно реалізуються різні європейські науково-освітні програми, що дозволяє нашим студентам інтегруватися у європейський освітньо-науковий простір. Наприклад, завдяки реалізації на факультеті європейського проекту TEMPUS «Cabriolet» до нас постійно приїздять різні закордонні фахівці, ми проводимо битви стартапів, наші викладачі та студенти стажуються за кордоном тощо.

Причина 12. Найкращі викладачі.
Наших студентів навчають найкращі викладачі (9 докторів наук, професорів та більше 20 кандидатів, доцентів), які не тільки постійно стажуються за кордоном, а й співпрацюють з провідними IT-фірмами. А це дозволяє постійно покращувати навчальну програму з урахуванням останніх тенденцій ринку та допомагати у працевлаштуванні випускників. Наприклад, завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор М.Т. Фісун є співдиректором всесвітньовідомої ІТ-фірми GlobalLogic, а деякі викладачі окрім університету ще працюють на ІТ-фірмах Миколаївського регіону.

Причина 13. Тісна співпраця з ІТ-фірмами.
Факультет співпрацює з усіма відомими миколаївськими ІТ-фірмами, разом організовують спільні освітньо-розважальні заходи, «Ярмарок професій», практики, корегують навчальні програми, розміщують брендові комп’ютерні класи, здійснюють спільне керування курсовими та дипломними проектами, що дозволяє легко інтегрувати наших студентів на майбутні робочі місця.

Причина 14. Суміщення роботи з навчанням.
Багато наших студентів вже починаючи з ІІІ-го курсу активно отримують професійні навички безпосередньо на різних ІТ-фірмах, тобто працюють там. При цьому отримують зарплатню згідно сучасних тенденцій на ІТ-ринку України. В університеті освітній процес побудований таким чином, щоб сприяти кращій адаптації наших студентів до суміщення практики та навчання.

Причина 15. Спеціалізована Вчена рада.
На Миколаївщині тільки на нашому факультеті є докторська спеціалізована Вчена рада по захисту дисертацій з комп’ютерних систем та інформаційних технологій, що дозволяє нашим студентам просто в нашому університеті пройти навчання до наукового ступеня доктора технічних наук.

Причина 16. Активне студентське життя.
Окрім навчання студенти факультету ведуть активне позаучбове життя. Грають у чемпіонатах з футболу та інших видів спорту, а також активно вболівають за своїх. Факультет комп’ютерних наук виявився кращим у битві факультетів ЧНУ ім. Петра Могили – музично-танцювальному конкурсі. Наші комп’ютерщики – всебічно розвинуті особистості з добрим почуттям гумору.

Причина 17. Відсутність корупції.
Могилянка в Україні відома своєю прозорістю та відсутністю корупції. За весь час існування ніде і ніколи у ЗМІ не згадувалося про наявність якихось елементів корупції.