«Зелена хімія. Зелені нанотехнології»: нова зустріч Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри»

Зелений марафон із Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри», який відбувається в рамках Проєкту за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне_Кафедра, триває.

27 березня 2024 року учасники Студій, які є представники широкого кола установ України, ознайомилися з новою темою «Зелена хімія та зелені нанотехнології».

Спікером виступив один із провідних спеціалістів у галузі зелених нанотехнологій Руслан Марійчук, завідувач кафедри екології Університету в Пряшові (Словаччина).

Під час зустрічі висвітлили питання щодо історії становлення та розвитку зеленої хімії, досить молодої галузі хімії, її основні принципи та кращі європейські практики зелених нанотехнологій.

Спікер подав основні принципи зеленої хімії, серед яких виділила пошук безпечних матеріалів; економіку атомів; більш безпечні розчинники; енергоефективність; високоселективні каталізатори; розробку продуктів, які швидко розкладаються у довкіллі; пошук зелених розчинників.

Учасники зустрічі мали змогу ознайомитись із надзвичайно цікавими властивостями наночастинок та галузями їх широкого використання.

З відео-лекцією можна ознайомитись за посиланням.