Засідання студентського гуртка «Світ фінансів»: Нобелівські лауреати з економіки

Відбулося засідання студентського наукового гуртка «Світ фінансів». Зустріч відбулась 22 грудня 2021 року і була присвячена нобелівським лауреатам з економіки та їхньому вкладу в розвиток фінансової науки. Організаторами виступили викладачі кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Петра Могили: к.е.н., доц. В.В. Дранус, к.е.н., доц. б.в.з. О.Б. Філімонова, ст. викладач С.М. Лушко.

На початку засідання викладачами було зазначено, що Нобелівська премія з економіки є найпрестижнішою премією в сфері економічних наук. Вона була заснована Банком Швеції і має повну назву Премія Шведського центрального банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля.

Щороку в жовтні Шведська королівська академія наук оголошує ім’я лауреата премії, попередньо обравши його з-поміж кандидатур, представлених Комітетом присудження премії з економіки пам’яті Альфреда Нобеля. Нагородження лауреата відбувається 10 грудня (в річницю смерті Альфреда Нобеля), а кожному лауреату вручається медаль, диплом та грошова винагорода.

Премію вперше було присуджено 1969 року. За цей період премія присуджувалася 52 рази, а її лауреатами стали 86 вчених.

Розбіжність між кількістю премій та її лауреатами зумовлена тим, що премія може присуджуватися одразу кільком особам. Так з 51 премії 25 разів її отримував один вчений, 19 разів — одразу двоє, 7 разів — одразу троє дослідників.

Середній вік лауреатів на момент здобуття премії становить 67 років. Наймолодша лауреатка отримала премію в у віці 46 років; найстарший – у віці 90 років. З 86 лауреатів 84 є чоловіками. Жінки отримували премію з економіки у 2009 та 2019 роках.

Доповідачі підготували презентації, в яких були окреслені основні наукові здобутки лауреатів премії, а присутні студенти брали активну участь в обговоренні.