Юрій Котляр та Олександр Тригуб доєдналися до складу топонімічної комісії, яка буде вивчати питання щодо зміни російських назв об’єктів Миколаєва

Питання зміни російських назв у місті Миколаєві зрушилося з місця. Так, 29 червня 2023 року депутати Миколаївської міської ради обрали 11 членів топонімічної комісії, які будуть вивчати питання щодо зміни російських назв об’єктів міста.

До складу комісії увійшли двоє представників Чорноморського національного університету імені Пера Могили: доктор історичних наук, професор кафедри історії, перший проректор Юрій Котляр та доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олександр Тригуб.

Зміна назв топонімічних об’єктів тісно пов’язана з дерусифікацією й декомунізацією міста та, нажаль, Миколаїв чи не найостаннішим із міст України доєднався до такої тенденції. Хоча вулицю Московську й перейменували на Маріупольську, та все ж питання зміни назв стоїть гостро.

Про необхідність перейменування назв об’єктів міста та про можливі варіанти професор Юрій Котляр розповідав на онлайн-зустрічі в форматі public talk «Декомунізація та деколонізація Миколаєва: проблеми і пошук рішення».

Онлайн-зустріч була організована в рамках проєкту «Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва», реалізацією якого займається Платформа MY ART у партнерстві з «Агенцією розвитку Миколаєва» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна. Одна з цілей проєкту – привернути увагу миколаївців до існування російських назв в місті.

Докладніше про зустріч за посиланням.