Як правильно дотримуватися карантину за допомогою гаджетів

Дуже незвично та тяжко перебувати вдома 24 на 7, без можливості кудись вийти, посидіти в кафе, зустрітися з друзями. Заради своєї безпеки та безпеки оточуючих слід дотримуватися правил картину, а значить з’явився час зайнятися новими речами чи, навпаки, повернутися до старих хобі.

Залишатися вдома – ідеальний варіант, але, на 100% цю вимогу виконати неможливо. Навіть ось Lifecell перейменував свою мережу на «Bud ‘vdoma». Служби доставки продуктів/готової їжі працюють, хоча часто і з великими затримками, а іноді взагалі не можуть вирішити вашу задачу. Тому, виходити все одно іноді доведеться, але як це робити правильно?

Є пару прийомів, які допоможуть вам робити вилазки трохи менш небезпечними для вас і оточуючих. Експерт Школи цифрової безпеки Дмитро Бєлоусов підібрав онлайн-сервіси, які можуть допомогти  правильно дотримуватися карантину і рідше виходити з дому.

Перед походом в магазин або за посилкою, наприклад, варто подивитися в які дні та години в них найменше людей. Google Maps за більшістю популярних місць робить такий замір і на основі цих даних ви зможете підібрати найкращий час. Ці дані відображаються як на сайті, так і в додатку.

Так само ви можете перевірити завантаженість деяких служб і магазинів. Наприклад, «Нова пошта» в своєму додатку (потрібно перейти в картку певного відділення) показує, коли краще не йти.

На сайті «Сільпо» можна подивитися завантаженість кас в різні дні та години. Це важливі дані, оскільки на касах всі стоять близько один до одного і ризик заразитися вірусом (судячи з даних різних організацій охорони здоров’я) підвищується.

Ще важливо фіксувати свої пересування і контакти. За різними даними, інкубаційний період вірусу становить 2-3 тижні і за цей час він може себе не проявити. Є ризик, що весь цей час людина з цим вірусом може заражати інших. Якщо з’ясується, що ви були заразним, медики повинні будуть обстежувати і тих, з ким ви зустрічалися, а служби, ймовірно, обробити ті місця, які ви відвідували.

Але як це потім все згадати і відновити? Багато хто не пам’ятає, що вчора їли, не кажучи вже про те, де перебували три тижні тому. Пан Дмитро на своєму досвіді пропонує подібні додатоки додатку Arc App, який фіксує пересування по місту протягом дня. Дані зберігаються локально на пристрої. У разі необхідності можна швидко відновити у своїй пам’яті, де і коли ви був і нічого не упустити.

У період криз, щоб приймати правильні рішення – необхідно мати правильне джерело інформації. Довіряти всьому підряд – небезпечно, адже фейки спотворюють сприйняття дійсності і логіку прийняття рішень.  Довіряйте інформації і слідуйте рекомендаціям тільки офіційних каналів. Наприклад, Міністерство охорони здоров’я або Всесвітньої організації охорони здоров’я.

А щоб нічого не упустити і оперативно дізнатися від них інформацію – наприклад, поставте в налаштуваннях Facebook підвищений пріоритет повідомленнями від них і звертайте увагу на спеціальні інформаційні блоки.

Запропоновані варіанти Дмитро Бєлоусов називає «мастхев» на час карантину. Як тільки все закінчиться – додатки можна видалити, а повідомлення – відключити.

Джерело.