Вивчаємо польську мову простіше та легше

Знання мов є найголовнішим фактором під час влаштування на роботу, навчання та подорожей. А ЧНУ імені Петра Могили  надає можливість студентам будь-якої спеціальності вивчати не лише українську, англійську, а й третю (іноземну мову) на вибір, серед яких польська, болгарська, німецька, іспанська, французька тощо.

Обираючи одну з перерахованих мов, здобувач освіти знайомиться з правилами вимови та написання звуків і літер, поняттями граматики певної мови та синтаксичними аспектами (побудовою речень). Проте в часи інформаційних технологій та соцмереж не зайвим буде долучатися до самостійного й ефективного вивчення іноземної мови.

Пропонуємо добірку додатків, посібників та блогерів для покращення польської мови, адже наші студенти найчастіше їдуть відпочивати чи працювати на канікулах саме до Польщі.

Додатки

Курс Польська мова за 7 уроків містить основні правила граматики та повсякденну лексику. У цьому додатку можна знайти пояснення до матеріалу, відео й аудіозаписи, а також вправи для закріплення вивченого. Особливістю курсу є написання повних розгорнутих відповідей замість тестових завдань.

Додатку Вивчай польську 6000 слів не потрібне з’єднання з Інтернетом; він містить ігри, вікторини, багато зображень, тобто те, що допоможе візуалам запам’ятати польську лексику.

У курсі Польська мова безкоштовно можна знайти відмінювання найбільш уживаних дієслів і онлайн-словник. Також є можливість відстежувати свій прогрес і визначати, скільки потрібно вивчити для переходу на наступний рівень.

YouTube-канали для вивчення польської

Заняття на каналі Język polski. мають творче спрямування, можна долучитися до прочитання віршів і діалогів, таким чином можна краще розуміти носіїв мови.

У ось авторка порталу Sandra Alek. бере до уваги словниковий запас за різними соціальними сферами.

Мовні соціальні мережі

У мовній спільноті Busuu усі учасники є рівними: кожен є й учнем, і наставником, адже можна навчати охочих мови, якою володієте. У цьому допомагають картки та письмові вправи, які перевіряють і виправляють носії мови. А преміумверсію можна купити за 199 гривень за кожен місяць.

У мережі Rosetta Stone пропонується вивчати 24 мови (серед яких і польська). Спочатку треба зареєструватися, а потім обрати вік, країну та розпочати спілкування.

Перевагою сайту MyLanguageExchange є використання в спілкуванні чатів і голосових повідомлень.

Підручники

Базовим комплектом підручників є «Krok po Kroku Polskie A1 s A2» Iwony Stempek. де головні герої приїхали до Польщі з різних країн, щоб поглибити знання мови. Навчайтеся разом із ними!

Підручник Анни Домбровської та Романи Лододжінської «Polski dla cudzoziemców» створено спеціально для іноземців, він містить усе необхідне: вправи, діалоги, тексти.

Сприйняття на слух – важлива частина вивчення мови. Тут допоможе перегляд фільмів, серіалів, прослуховування пісень польською мовою.

Фільми

Портал Superfilm об’єднує  фільми, серіали усіх жанрів у гарній якості для тих, кому до вподоби переглядати маловідомі стрічки, так і тим, хто віддає перевагу блокбастерам.

На сайті Filmweb  можна не тільки переглядати трейлери різних фільмів і серіалів, але й дізнаватися новини кінематографу.