Військова допомога європейських держав Україні під час російсько-української війни – відкриті лекції експерта Олександра Шевчука в рамках проєкту ESEDEP

30 квітня 2024 року відбулися відкриті лекції експерта Олександра Шевчука – доктора політичних наук, професора, завідувача кафедрою міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили, члена НГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин».

Тема занять: Військова допомога європейських держав Україні під час російсько-української війни.

Під час занять були висвітлені питання воєнної архітектоніки світу, змін в геополітитичних альянсах, безпекових та оборонних конфігураціях та перспектив світової енергетики і змін в глобальних ланцюгах постачань.

Особлива увага студентів зустрічі була зосереджена на питаннях соціально-економічних втрат України, зокрема розглянули мапу бойових дій і статистику війни, економічні втрати України та корпоративного бізнесу, демографічні зміни, економічний спад в Україні.

Окремо обговорили питання військової та економічної допомоги західних демократій та США Україні, а також фундаментальні вади процесів планування і надання різних видів допомог Україні.

Також, на зустрічі обговорили три основоположні компоненти українського фонду, а саме: фінансову підтримку для впровадження реформ та фінансування інвестицій, інвестиційну програму з фокусом на мобілізації приватних інвестицій та розширення доступу підприємців до фінансування та допомогу для вступу в ЄС.

Відкриті лекції відбулися в рамках проєкту ESEDEP