На базі ЮК “Veritas” провели вебінар “Відновне правосуддя для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення

29 березня 2023 року клініцисти юридичної клініки «Veritas», студенти юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили відвідали вебінар на тему «Відновне правосуддя для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення».

Організатором вебінару є Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Кіровоградській та Миколаївській областях, а співорганізатором виступила юридична клініка «Veritas» юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Спікеркою – Наталія Гнатуша, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях. Наталія розповіла, що таке відновне правосуддя та на яких основних принципах воно ґрунтується; а також які існують моделі (форми) відновного правосуддя.

Іона проаналізувала, як проходить пілотування проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», звернула увагу на умови застосування програми відновлення, які результати впровадження пілотного проєкту в Миколаївській та Кіровоградській областях.

Спікерка детально розібрала, яка роль та функції кожного учасника процесу в програмі відновлення – потерпілого та правопорушника, законного представника, адвоката, психолога, прокурора, слідчого, судді.

Продемонструвала приклади успішних кейсів.

Також студенти дізнались, що представляє собою програма ресоціалізації на конкретних прикладах; які переваги участі у програмі відновлення; динаміку та статистичні дані по результатам впровадження відновного правосуддя в рамках пілотного проєкту; які існують індивідуальні корекційні програми та навчальні тренінги для неповнолітніх.

Дякуємо пані Наталії за чудову можливість отримати цінну інформацію та корисно проведений час!