В рамках проєкту ESEDEP відбувся вебінар “Гібридна війна Кремля в Україні та наслідки для ЄС”

16 жовтня 2024 року відбувся вебінар експертки з комунікації Любов Цибульської на тему “Гібридна війна Кремля в Україні та наслідки для ЄС”.

Під час вебінару Любов Цибульчька ознайомила студентів та викладачів з п’ятьма поколіннями ведення війни. Обговорили основні інструменти кремлівського гібридного впливу, зокрема: місцеві проросійські політики, провокація спецслужб, проросійські ЗМІ, російська православна церква, кібератаки, громадські організації, лідери думок, блогери та ін.
Окремо висвітлила тенденції російського впливу, основні інформаційні операції в Криму та такі технології, як «Анексія, без жодного пострілу, деморалізуючі повідомлення солдатам, Хресна хода з Донецька до Києва.

Модераторами заходу виступили:
Аліна ІОВЧЕВА, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили, координаторка проєкту ESEDEP.
Людмила ВОВЧУК, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили, викладачка і дослідниця проєкту ESEDEP.

Вебінар проводився в рамках проєкту Жана Моне «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» (ESEDEP).