“Україна та ЄС: досвід співпраці та перспективи інтеграції в сучасних умовах”: у ЧНУ імені Петра Могили минула Міжнародна конференція

19 червня 2024 року у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили минула Міжнародна наукова конференція “Україна та ЄС: досвід співпраці та перспективи інтеграції в сучасних умовах” у межах у межах ХХІ Міжнародної наукової конференції «Ольвійський форум – 2024: стратегії країн Причорноморського регіону геополітичному просторі».

Метою конференції є залучення науково-педагогічних представників, дослідників, аспірантів, докторантів та експертів до наукового обговорення актуальних питань співпраці України та Європейського союзу в історичному аспекті; інтеграції України до ЄС; цінностей об’єднаної Європи як своєрідних орієнтирів трансформаційних процесів в Україні.

Модераторами заходу виступили Юрій Котляр, доктор історичних наук, професор кафедри історії, та Аліна Іовчева, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили.

Зустріч розпочали вітальним словом перший проректор нашого університету Юрій Котляр, професорка кафедри криміналістики НУ «Одеська юридична академія», Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Голова правління ВГО «Інноваційний університет» Олеся Ващук та доктор юридичних наук, професорка, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва ЧНУ ім. Петра Могили Алла Коваль.

До слів привітань також долучився доктор технічних наук, проректор з наукової роботи Роман Дінжос.

До зустрічі в онлайн-форматі доєднались досвідчені науковці, студенти старших курсів аспіранти та спікери-науковці з провідних закордонних університетів.

Робота тривала в межах трьох секцій: “Актуальні питання співпраці України та Європейського Союзу: історичний аспект”, “Інтеграція України до Європейського Союзу як основа для розбудови демократичної держави” та “Цінності об’єднаної Європи як орієнтири трансформаційних процесів в Україні”.

Зокрема тематика конференції стосувалася не лише європейського контексту в Україні, а й американського коріння в європейській інтеграції (Девід Рейхард)

Захід мав активне обговорення, де багато людей висловлювали свою думку. Ми дякуємо усім за те, що долучились до нього.