У ЧНУ імені Петра Могили відбувся круглий стіл “Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй”

Підтримка ментального здоров’я є надзвичайно важливим способом розвитку індивіда особливо в умовах напруженого та насиченого життя в період повномасштабного вторгнення.

У понеділок, 1 липня 2024 року, у читальній залі ЧНУ імені Петра Могили відбувся круглий стіл на тему «Насильство: усвідомлюй, не мовчи, повідомляй».

Метою заходу, як зазначають організатори, є об’єднання зусиль громад у підтримці ментального здоров’я населення та протидії насильству.

Захід організовано у співпраці з ГО «Здорове суспільство» та за сприяння НГО Ресурсний центр та UHF (Український гуманітарний фонд) в рамках проекту «Підтримка професійної спроможності фахівців соціальної сфери для захисту дітей в Одеській, Дніпропетровській та Миколаївській областях в умовах війни» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я Олени Зеленської «Ти як?».

У дискусії-обговоренні учасники порушували актуальні для сучасного суспільства питання, зокрема говорили про актуальні фактори, що породжують соціально негативні явища в сучасному українському суспільстві; про питання відповідальності у сфері протидії насильству; визначали наявні та потенційні ресурси для підтримки ментального здоров’я, а також можливості співпраці та об’єднання зусиль фахівців соціальної сфери.

Участь у круглому столі взяли Леонід Клименко, ректор ЧНУ імені Петра Могили; Оксана Єльчієва, директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації; Руслана Омелянчук, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Миколаївській області, позаштатний радник голови Миколаївської обласної військової адміністрації з питань ментального здоров’я; а також Ганна Хитько та Альона Зінькова, представниці відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Миколаївській області; представники громадських організацій та міжнародних партнерів.

Модераторами круглого столу стали представники навчально-методичного кабінету соціально психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Чорноморського національного університету імені Петра Могили – завідувачка кабінету Людмила Опанасенко та практичний психолог Лада Захарова.