У ЧНУ імені Петра Могили відбулась інформаційна сесія «Стежка ментального здоров’я» у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

26 березня 2024 року в приміщенні Вченої ради ЧНУ імені Петра Могили відбулась інформаційна сесія «Стежка ментального здоров’я» у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Спікером заходу є регіональний координатор проєкту в Миколаївській області Руслана Омелянчук.

Стежка започаткована ще 10 жовтня 2023 року, але вперше серед закладів вищої освіти вона стартує саме в ЧНУ імені Петра Могили.

Основною метою заходу є об’єднання зусиль, формування чіткого плану дій та комунікації, а також механізм перенаправлення людей до спеціалістів, які можуть забезпечити психологічну підтримку на належному рівні.

Захід відкрили заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров, перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

Відкриваючи сесію, Юрій Гранатуров зазначив, що наразі, маючи досвід життя в країні, де точиться запекла війна – кожен українець потребує допомоги та підтримки у сфері ментального здоров’я.

«Ментальне здоров’я – це про ресурсність. Саме створення надійного ресурсу взаємодопомоги є головною ціллю нашої сьогоднішньої зустрічі. Ми всі маємо знати конкретні місця надання психологічної допомоги, як взаємодіяти та комунікувати одне з одним, і врешті-решт, які можливості є у кожного із нас у цьому напрямку», — сказав він.

Темою обговорення була важлива тема для кожної людини, особливо в період війни. Наразі, коли люди покидають власні домівки, перетинають кордони та знаходяться на відстані від близьких людей – їхнє ментальне здоровʼя падає на дуже низький рівень і в них починається депресія, панічні атаки та у зв’язку з цим погіршується фізичне здоров’я.

Саме тому співпраця навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили разом із програмою Всеукраїнською програмою «Ти як?» має на меті допомогу людям, які того потребують.

Наші студенти, викладачі та співробітники університету можуть скористатися послугами, які надає кабінет соціально-психологічної підтримки, адже найголовніше – це піклування про себе.

До заходу долучилися представники всіх структурних підрозділів ЧНУ, які отримали різні інформаційні буклети з корисною інформацією.

Впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO).