У ЧНУ імені Петра Могили пройшла лекція від представників ООН, присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2023 року в Чорноморському національному університеті Валерія Самборська асистент проекту «Захист» Міжнародної організації з міграції  провела інформаційну лекцію для студентів під назвою «Мігруй та працюй безпечно» щодо попередження торгівлі людьми.

На лекції уповноважений представник організації розповіла про саме поняття торгівлі людьми, збільшення ризиків цього явища в контексті нестабільної ситуації у нашій країні.

Пані Валерія провела невеликий тест, суть якого полягала в тому, аби студенти сказали, чи є правдою, чи міфом той чи інший факт про торгівлю людьми, аби побачити рівень обізнаності студентів, та зруйнувати ті чи інші стереотипи. Подібний тест викликав у студентів досить цікаву полеміку, а також відкрив нові аспекти явища торгівлі людьми.

Важливо указати також, що під час заходу студентам був наданий роздатковий матеріал, із нагадуваннями про контакти міських екстрених служб, правилами виїзду за кордон, та прикладами можливих гачків аферистів.

Під час лекції Валерія також розповіла про те як убезпечити себе та близьких від того аби стати жертвою торгівлі людьми, серед ключових аспектів спікерка зазначила:

Не передавати документи в руки незнайомих осіб;

Завжди мати копії документів;

Вигадати кодове слово для близьких на випадок екстрених ситуацій.

Під час заходу учасники зателефонували до контактної служби Міжнародної організація з питань міграції 527, що наочно продемонструвало можливість студентів за будь-якої необхідності звернутись до цієї служби та отримати необхідну допомогу.

Протягом заходу студенти отримали можливість задати питання, що їх цікавлять, дізнатись трохи більше про правила виїзду за кордон, а також інші правила, що допоможуть запобігти ситуаціям пов’язаним з торгівлею людьми.

Дякуємо представникам ООН, що проводять цікаві лекції для студентів ЧНУ імені Петра Могили, та підвищують загальний рівень їх обізнаності!