У ЧНУ імені Петра Могили активна вступна кампанія: інтерв’ю з відповідальним секретарем приймальної комісії

У Чорноморському університеті імені Петра Могили активно триває вступна кампанія – 2023.

19 липня 2023 року розпочнеться реєстрація заяв абітурієнтів для вступу до університету. Тож наразі майбутні студенти, як ніхто інший, потребують допомоги зі створенням електронного кабінету, поданням заяв та завантаженням потрібних документів. Саме для цього в нашому університеті функціонує приймальна комісія.

Про те, як працюють приймальна комісія та консультаційний пункт надання допомоги в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили, нам розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Вікторія Чорна.

– Чи багато абітурієнтів та їх батьків звертаються до приймальної комісії? Які найчастіше питання ставлять вступники?

Зараз багато вступників та їх батьків приходять особисто або звертаються через електронну пошту, телеграм-канал та за номерами приймальної комісії. На початку роботи консультаційного центру багато питань стосувалися саме реєстрації особистого кабінету вступника, тож суттєвою допомогою стала розробка на сайті Чорноморського національного університету імені Петра Могили інструкції щодо його створення з фотографіями. Найактуальніші питання від вступників зараз – це коли треба подавати документи до закладу вищої освіти, як розрахувати конкурсний бал, як правильно множити на регіональний коефіцієнт. У цьому році він складає – 1,07. Таким чином, ми допомагаємо розрахувати, також направляємо на сайт Українського центру оцінювання якості освіти.

– Що на Вашу думку є найскладнішим для абітурієнта під час подачі заяв для вступу в 2023 році?

Найскладніше це дотримання дат подачі заяв для вступу. Багато вступників намагаються подати заяви раніше, а саме до 19 липня. Цього зробити не можна, тож вони телефонують нам і ми все розяснюємо.

Чи велика кількість майбутніх студентів звертаються з особливо небезпечних територій?

Багато таких вступників, які знаходяться зараз там і не можуть виїхати або тих, хто вже переселився і мають статус ВПО звертаються до нас. За період всієї нашої праці у 2023 році мені здається ще жодного вступника не було, який прийшов без квоти, що він або тимчасово переселений, або нам надходять на пошту повідомлення, що він не може виїхати.

На які спеціальності Чорноморського національного університету імені Петра Могили найбільше попиту?

Зараз велика кількість бажають вступити на 053 «Психологію», на 222 «Медицина», на 073 «Менеджмент» і на 281 «Публічне управління та адміністрування».

– Хто зараз працює у складі приймальної комісії та в якому зараз режимі вона працює?

У приймальній комісії зараз працюють технічні секретарі, заступники відповідального секретаря і голова приймальної комісії. Ми працюємо з 9:00 до 17:00 кожного дня, окрім суботи та неділі. А наступного тижня, у суботу, 22 липня, ми будемо працювати до 15:00.

На профорієнтаційному форумі, який відбувся 7 липня, Ви спілкувалися з абітурієнтами та їх батьками. Чи не розповідали вони про те звідки вони дізналися та чому саме обрали Чорноморський національний університет імені Петра Могили?

Ми запитували в них, оскільки це дуже важливо. Деякі дізналися з нашого сайту. На форумі були присутні й 10-класники, які вступили в нашу телеграм-групу та також дізналися інформацію про університет.

Чорноморський національний університет імені Петра Могили активно приймає абітурієнтів. Ми чекаємо на будь-які запитання від майбутніх студентів.