Цикл лекцій «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції» завершився: проведено завершальну зустріч

Цикл лекцій «Сучасний етап та перспективи функціонування ЄС. Україна та процеси європейської інтеграції» завершився.

12 травня 2023 року кандидатка політичних наук, доцентка кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Соловйова провела дев’яту, завершальну, лекцію «Європейські цінності та демократизація в Україні» циклу.

Анна Соловйова окреслила демократичні цінності, а також шість базових цінностей ЄС, до яких належать повага до людської гідності, свобода, демократизм, рівність, верховенство права, повага до прав людини.

Також лекторка навела результати «Сімнадцятого загальнонаціонального опитування: Ідентичність. Патріотизм» (17 – 18 серпня 2022) групи «Рейтинг» серед українців, де спостерігається динаміка у бік цінностей самовизначення та відкритості до змін, традиційно домінують універсалізм та доброта. А певні цінності, наприклад, самостійність, універсалізм, доброта, безпека та досягнення притаманні представникам усіх вікових категорій.

Окремим етапом обговорення стала європейська ціннісна модель розвитку, зокрема європейські стандарти та європейський тип  громадянина.

Учасники обговорили також наведені результати Всеукраїнського опитування Міжнародного республіканського інституту (International Republican Institute, IRI), серед яких стійка довіру до президента Зеленського, зростання підтримки членства в НАТО та впевненість, що Росія має заплатити за післявоєнну відбудову України.

Нагадуємо, що цикл лекцій тривав у межах реалізації міжнародного проєкту ERASMUS + за напрямком  Jean Monnet Module.

Дякуємо організаторам за цікаву зустріч, з якою ви можете ознайомитися за посиланням!