Світла пам’ять Валерію Добровольському

Пішов з життя Вчитель і Людина з серцем повним любові і турботи до природи – професор кафедри екології Валерій Володимирович Добровольський.
Валерій Володимирович прожив цікаве і повне сенсів життя. Він першим очолив Департамент екології в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили, став ідейним натхненником і рушійною силою розвитку екологічної спеціальності не тільки в університеті, а й у місті Миколаєві в цілому.
Валерій Добровольський автор понад 200 наукових публікацій і важливих та оригінальних навчальних посібників екологічного напрямку, які використовуються в навчальному процесі, не тільки в ЧНУ імені Петра Могили, а й у інших університетах, був членом-кореспондентом Української екологічної академії наук.
Валерій Володимирович виховав багато поколінь фахівців-екологів нашого міста, даючи розуміння молоді про те, як формулювати і відстоювати свою думку, свою громадянську позицію, бути рішучими і справедливими в питаннях, які стосуються впливу діяльності людини на природу, даючи пріоритет всьому живому.
Ті знання, ті вміння, які сіяв зерном в молодих розумах Валерій Володимирович, зросли і зростатимуть в багатьох поколіннях миколаївської молоді, тому що учні Валерія Володимировича продовжують працювати в багатьох екологічних напрямках, як природоохоронних, педагогічних, так і управлінських.
Валерій Володимирович був і залишиться для своїх учнів прикладом Людини з непересічною силою духу, унікальним інтелектом, мудрим словом та добрим серцем.
Світлої пам’яті та вічного життя Валерію Володимировичу в спогадах учнів та колег.