Студенти ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у польських “Народних читаннях”

Важливою складовою в процесі опанування польської мови є практична діяльність – розвиток мовленнєвих та комунікативних навичок. Студенти – філологи разом із викладачкою польської мови Александрою Цибульською вже не вперше долучаються до «Народних читань».

7 вересня 2024 року випускниця факультету філології ЧНУ імені Петра Могили Вероніка Мироненко, студентки третього та четвертого курсів, а також їхня викладачка польської мови Олександра Цибульська взяли активну участь у щорічній польській акції «Narodowe Czytanie». Організатором тематичних зустрічей є Товариство поляків у Миколаєві.

«Народне читання» – щорічна загальнопольська акція, заснована 2012 року, метою якої є популяризація надбань польської літератури. Подія є важливою як для поляків, що безпосередньо мешкають на Батьківщині, так і тих, які проживаються за кордоном, там, де є польські товариства. Читання відбуваються одночасно, вони покликані нагадати всім, що в сучасному високотехнологічному світі є місце для книги.

Традиційно учасники презентують фрагменти творів чи повні тексти польською мовою (оригіналу чи найкращого перекладу, за вибором кожного). Цьогоріч організатори обрали романтичну драму “Kordian“ Юліуша Словацького.

Ми дякуємо за запрошення та сподіваємося на подальшу творчу співпрацю!

Матеріал підготував фахівець

Медіацентру Анатолій Федько