Соціальна адаптація студентів, командоутворення: у ЧНУ імені Петра Могили проводять тренінги для першокурсників

З початком нового навчального року в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили стартували адаптаційні тренінги для першокурсників усіх спеціальностей. Такі заходи є вже традиційними, адже саме вони, як зазначають організатори, спрямовані на соціально-психологічну адаптацію, групову взаємодію та командоутворення.

Ментором виступає практичний психолог навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Наталя Ференс.

Ці тренінги проводяться протягом перших двох місяців навчання і спрямовані на допомогу студентам у легкій інтеграції в нове університетське середовище.

Основна мета тренінгу – знайомство студентів між собою та розвиток навичок ефективної комунікації й взаємодії. Учасники вчаться продуктивно виконувати спільні завдання, дотримуючись правил, які самі ж встановлюють у своїй групі. Це підкреслює важливість того, що правила є не обмеженням, а інструментом для досягнення спільних цілей і високих результатів.

Під час тренінгу студенти виконують різноманітні вправи, що допомагають краще зрозуміти один одного: хто має схожі погляди, а хто навпаки – мислить по-іншому. Також велика увага приділяється саморефлексії: учасники вчаться аналізувати свої процеси організації роботи, визначати можливості й перешкоди у власній діяльності.

Окрім того, тренінг включає блок із психологічної самодопомоги, що є особливо актуальним у воєнний час. Студентам надається інформація про те, як справлятися з можливими стресовими ситуаціями та як підтримувати себе й оточуючих у випадках емоційних потрясінь.

Матеріал підготували

завідувачка Медіацентру Анна Джежар та