Рекомендовано до друку монографію «Education Innovations as a Response to Modern Challenges: Model of Distance Education» («Освітні інновації у відповідь на сучасні виклики: модель дистанційної освіти»): Вчена Рада ЧНУ імені Петра Могили ухвалила рішення

Вчена рада Чорноморського національного університету імені Петра Могили розглянула та рекомендувала до друку монографію «Education Innovations as a Response to Modern Challenges: Model of Distance Education» («Освітні інновації у відповідь на сучасні виклики: модель дистанційної освіти»), що є одним з результатів проєкту ЄС ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2 DEFEP «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» («Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці»).

Її метою є поглиблення та узагальнення методологічних засад провадження дистанційної освіти в ЗВО країн Східного Партнерства з урахуванням попередніх напрацювань і кращих практик університетів ЄС.

Висвітлено сутність і роль дистанційної освіти у світовій та європейській освітній парадигмі, розвиток її екосистеми в Україні та Молдові, педагогічні та психологічні засади провадження, технологічний інструментарій моделі дистанційної освіти та вектори подальшого розвитку в контексті правового поля та нинішнього реформування вищої освіти України та Молдови.

Над створенням монографії працював колектив авторів з понад 30 представників ЗВО-співвиконавців з України та Молдови за консультування та рецензування партнерів з ЄС під загальною редакцією доктора філологічних наук, професора Пронкевича О.В. і кандидата філологічних наук, доцента Мозолевської А.С. Презентувала монографію на засіданні Вченої ради ЧНУ координатор проєкту DEFEP Олена Філімонова.

Публікація запланована англійською, українською та румунською мовами для кращого поширення ідей розвитку дистанційної освіти.