Підсумки 2023 року: культурне життя ЧНУ імені Петра Могили

Чорноморський національний університету імені Петра Могили пишається не тільки академічно, але й творчо обдарованою студентською молоддю. Так, на базі ЧНУ працює Центр культури і мистецтв, до складу якого входять різноманітні студії та гуртки, які допомагають студентам розвивати свої таланти і збагачуватись духовно, такі як: студентський театр «Зупинка театральна», танцювальний колектив «МогилянкаFamily», естрадний музичний гурт «Джі-джі грей», вокальна студія тощо.

Учасники студій традиційно допомагають в організації свят і концертів, а також самі охоче беруть у них участь. У зв’язку із збройною агресією росії проти України та продовження дії воєнного стану на території України всі офлайн-заходи проводились з дотриманням безпекових умов для їх учасників.

Окрім традиційних для університету урочистостей протягом року також проводиться ряд заходів національно-патріотичного, профорієнтаційного та освітнього спрямування:

– святкування «Дня народження ЧНУ імені Петра Могили»;

– урочисті конвокації бакалаврів (влітку) і магістрів (зимою, літом);

– посвята студентів-першокурсників;

– День відкритих дверей;

– Тиждень кар’єри;

– День вишиванки;

– День захисників та захисниць України;

– Міжнародний день студента;

– День Збройних сил України;

– Міжнародний день волонтера;

-дні факультетів та святкові заходи до професійних свят за спеціальностями тощо

Серед подібних заходів можна виокремити віртуальний тур музеєм грошей Національного банку України у 3D-форматі, який 8 лютого 2023 року здійснили студенти першого та третього курсів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» в рамках засідання гуртка «Світ фінансів».

До Міжнародного дня рідної мови – 21 лютого 2023 року серед викладачів та студентів філологічного факультету пройшов поетичний флешмоб.

Серед схожих поетичних заходів, можна виокремити і поетичні читання Meridian Mykolaiv, що відбувались 6 листопада 2023 року. Програма заходу складалася з трьох літературно-дискусійних подій, за участі відомих письменників, поетів та літературознавців (Ірини Цілик, Андрія Любки, Ярини Чорногуз та Сергія Жадана).

А 27 жовтня 2023 року студенти та викладачі університету взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності Дня української писемності.

Долучались студенти до патріотичних заходів, так наприклад 15 вересня 2023 року на базі ЧНУ імені Петра Могили пройшов національнопатріотичний захід – фестиваль української культури «Україна Соборна», а  6 грудня 2023 року пройшли патріотичний захід та змагання з лазер-тагу «Разом переможемо», присвячені відзначенню Дня волонтера та Дня збройних сил України.

Окремо можна виділити й тематичні заходи, так, 31 жовтня в університеті пройшло святкування Хеллоуіну з різноманітними конкурсами та фото зоною, а 4 грудня студенти першого курсу юридичного факультету провели наукові змагання «Брейн-ринг».

Таким чином, 2023 рік був досить насиченим в культурному плані, і багато чому навчив студентів та викладачів університету. Проте найголовніше, це емоції та незабутні враження від цих заходів!