Особиста кібербезпека та кібергігієна: у ЧНУ імені Петра Могили лекція від Управління з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Миколаївської ОВА

9 жовтня 2024 року в читальній залі Чорноморського національного університету імені Петра Могили зібралася студентська молодь та викладачі з різних факультетів та інститутів нашого закладу на лекцію «Особиста кібербезпека та кібергігієна».

Захід відбувся в межах Місяця кібербезпеки України. Організаторами та спікерами виступили представники Управління з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Миколаївської обласної військової адміністрації.

Співорганізаторами є викладачі навчально-наукового інституту публічного управління та адміністрування.

Місяць кібербезпеки проводиться по всій країні з метою підвищення обізнаності населення про кіберзагрози та важливість кібергігієни у сучасному цифровому світі. Лекції, організовані в університеті, стали частиною цієї національної ініціативи.

«Цифрова грамотність та усвідомлення ризиків в онлайн-просторі сьогодні є невід’ємною частиною життя кожної сучасної людини. Особливо важливо, щоб молодь була озброєна знаннями, які допоможуть захистити її приватність та інформаційні ресурси», – зазначили представники Управління.

Під час заходів фахівці управління наголосили на важливості дотримання основних правил кібергігієни та безпеки в умовах сучасних загроз у цифровому просторі. Студентам пояснили ключові принципи захисту особистої інформації, правильного поводження з паролями, уникнення фішингових атак та небезпек, які можуть виникнути під час користування публічними мережами Wi-Fi.

Крім того, молодь дізналася про новітні технології в галузі захисту персональних даних, а також про інструменти, які дозволяють мінімізувати ризики під час роботи в інтернеті та використання цифрових пристроїв.

Захід став важливим кроком у підвищенні обізнаності студентів щодо цифрової безпеки та сприяє розвитку культури відповідального використання інтернет-ресурсів та цифрових технологій.

Наприкінці заходу студенти активно ставили питання, адже тематика зустрічі є вкрай актуального для сучасного користувача онлайн-простору.