“На хвилі ресурсу”: у ЧНУ імені Петра Могили відбувся І фестиваль психологічних практик

У сучасному реальному світі важливо бути впевненим, умотивованим, сильним, терплячим, витривалим, стійким, однак дуже часто важко утримувати ці якості через надмірне фізичне й психологічне навантаження.

Саме задля підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров’я, інформування про способи підтримки та відновлення психоемоційного стану 10 жовтня 2024 року вперше відбувся перший фестиваль психологічних практик «На хвилі ресурсу» у ЧНУ імені Петра Могили.

Організаторами виступили представники навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню нашого університету.

Захід тривав у межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» та з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я.

«Це не свято, це просто день, коли ми маємо згадати про себе, про своє здоров’я, про стан своєї психіки», – зауважує завідувачка навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Людмила Опанасенко.

До фестивалю долучилися поважні гості – ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, перший проректор Юрій Котляр, координаторка Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» Руслана Омелянчук, в.о. директора навчально-наукового медичного інституту Олена Кузнецова.

Модераторками заходу стали кандидатки психологічних наук Людмила Опанасенко та Ірина Кучманич.

На фестивалі проводилися різноформатні майстеркласи від восьми психологів, зокрема психологів міста Миколаєва, приватних практиків і практиків, які працюють в різних установах. Серед ведучих майстеркласів є й наші випускники, зокрема це психологи, які навчалися за програмою «Сімейна психологія з основами психотерапії».

Усі вони презентували учасникам різні практики для опанування нових способів, методів пізнання власних ресурсів та визначення й подолання страхів.

Учасниками фестивалю стали не лише психологи-фахівці, а й студенти-психологи, а також студенти з різних факультетів та інститутів, викладачі та співробітники ЧНУ імені Петра Могили.

Незважаючи на повітряну тривогу та загрозу бомбардувань, діяльність фестивалю продовжилася в укритті, що говорить про наявний певний заряд стійкості в кожному з нас.

Зауважимо, що колектив бібліотеки також підготував для всіх присутніх та охочих із усього університету тематичну виставку посібників, навчальних матеріалів та журналів, щоб кожен мав змогу дізнатися більше з фонду бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили.

Матеріали підготували завідувачка

Медіацентру Анна Джежар та