Новий сайт університету ×

Доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили Ірина Тихоненко виступила з інтерактивними лекціями в межах Академії досліджень ЄС для школярів та студентів


27 квітня кандидатка політичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили Ірина Тихоненко виступила з двома інтерактивними лекціями у межах проєкту Академії досліджень ЄС для школярів та студентів.

У першій лекції на тему «Російський» чинник у відносинах Україна-ЄС» спікерка акцентувала увагу на етапах відносин Україна-ЄС зважаючи на деструктивний вплив Росії крізь призму енергетичного / «газового» чинника, ядерного шантажу та ядерного тероризму, а також гібридної війни та повномасштабного військового вторгнення Росії до України. Зокрема, зазначила й реакцію ЄС на вищезазначені події. Наприкінці лекції, учасники заходу мали змогу виступити як спічрайтери та взяти участь у невеликій реконструкції (рольовій-грі) Спільної заяви Президента України та представників ЄС щодо впливу Росії на відносин України з Європейським Союзом.

Друга лекція на тему «Міграційний та релігійний фактори у політиці ЄС» стосувалася особливостей міграційної політики ЄС, зокрема, щодо кризи сирійських біженців у ЄС, а також питань ісламофобії в державах-членах ЄС та шляхів її подолання разом із модернізацією міграційної політики євроспільноти. Наприкінці лекції школярі та студенти Академії досліджень ЄС мали змогу пройти квест «Шлях мігранта».

Обидві лекції мали жваву дискусію та обговорення серед учасників, а також у форматі «питання-відповіді» з лекторкою.