Доцент кафедри фармації, фармакології, медичної, біоорганічної та біологічної хімії Олександр Шмалько взяв участь в особливому фармацевтичному форумі

Кандидат фармацевтичних наук, доцент Навчально-наукового медичного інституту Чорноморського національного університету імені Петра Могили Олександр Шмалько взяв участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Українська фармація – вчора, сьогодні, завтра», що відбулася на Закарпатті.

Це перший захід такого рівня за час повномасштабного вторгнення. У конференції взяли участь представники Держлікслужби України, Державного фармакопейного центру України, провідні вчені, викладачі ЗВО, менеджери фармацевтичних промислових підприємств, маркетингових кампаній, представники військової фармації, а також зарубіжні фахівці з фармації Європи та США. Насичена програма конференції передбачала наукові доповіді, панелі по напрямам та круглі столи. Теми, які були обговорені під час форуму, це стан та тенденції розвитку фармацевтичного ринку України, питання реформування фармацевтичної галузі в напрямку інтеграційних процесів України в європейський простір, стан фармацевтичної науки та актуальність певних напрямів наукових досліджень.

Особливо гострі дискусії точились з питань фармацевтичної освіти, зокрема, в частині необхідності удосконалення освітніх програм, неоднозначний погляд учасників дискусії на перейменування фармацевтичних спеціальностей та його наслідки.

Активно обговорювалась ситуація в системі контролю якості лікарських засобів в Україні за останнє десятиліття, та необхідність удосконалення регуляторної політики. Не залишилися без уваги нові вимоги Закону України «Про лікарські засоби». Особлива увага була приділена напряму «забезпечення населення ліками під час воєнного стану та надзвичайних ситуацій». В рамках конференції представниками кафедри військової фармації Української військово-медичної академії проведена презентація навчального посібника «Фармація в умовах надзвичайних станів».

Захід організували Міністерство охорони здоров’я України та Донецький національний медичний університет. Цей форум став активним майданчиком для відпрацювання узгоджених рекомендацій щодо реформування фармацевтичної галузі, як практичної складової, так освітньої та наукової, що в підсумку створить нові можливості та наблизить завершення євроінтеграційних процесів України.