День вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорті в ЧНУ імені Петра Могили

16 січня 2024 року в актовій залі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся патріотично-виховний захід, присвячений вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Для перегляду фільму про «кіборгів», що до останнього тримали оборону Донецького аеропорту, в актовій залі зібрались студенти, викладачі та інші співробітники університету.

Розпочався захід традиційною хвилиною мовчання, під час якої всі присутні вшанували пам’ять кожного, хто загинув за свободу України, після чого з вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор ЧНУ імені Петра Могили, доктор історичних наук Юрій Котляр, який також як історик нагадав про перебіг подій під час оборони Донецького аеропорту, що тривав з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

Юрій Котляр ще раз зазначив, що кінематографічна стрічка «Кіборги. Герої не вмирають» створена на реальних подіях та містить історії реальних людей, пам’ять про яких ми маємо зберігати та вшановувати.

Перегляд самого фільму викликав у присутніх неоднозначні емоції, що коливались від суму до радості, але головною емоцією для всіх стала гордість за героїв фільму, які є прототипами реальних людей, і чиї історії надихнули тисячі людей стати на захист українських територій після ескалації конфлікту в 2022 році.

Сьогодні ми ще раз згадуємо подвиг українських військових, яких сьогодні називають «кіборги», і які змогли вистояти навіть тоді коли не вистояв бетон!