Заходи за підтримки міжнародних програм


 

Делегації, що відвідали ЧНУ імені Петра Могили за 2019 р.

13 березня ЧНУ ім. Петра Могили відвідали секретар посольства Держави Ізраїль у Молдові Дмитро Курс та Перший секретар Посольства Держави Ізраїля в Україні Ілона Хальковська з лекцією, яка присвячена святкуванню Дня культури Ізраїля.

14 березня 2019 року відбулась лекція про програми стажування другого секретаря Посольства Японії в Україні Хошіно Юічі.

25 березня 2019 року розпочався цикл лекцій на тему «Народження й розвиток європейської інтеграції» професора університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), доктора Ґабілітованого Марека Міколайчика.

11 квітня 2019 року до ЧНУ ім. Петра Могили завітала делегація, яка представляла Республіку Корею. У складі делегації до університету прибули  Й.В. Лі Янг-Гу, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні;  пан Сеокванг-Хьон, Консул Республіки Корея в Україні та Катерина Алешко, секретар Посла Республіки Корея в Україні. Було обговорено можливі напрямки співпраці та окреслено шляхи вдосконалення корейської мови та культури в місті Миколаєві.

15 квітня 2019 року до ЧНУ ім. Петра Могили завітав професор університету Іллінойсу Ара Текіян. Професор прибув з метою налагодження співробітництва між Університетом штату Іллінойс (Чикаго, США) та Медичним інститутом ЧНУ ім. Петра Могили.

17 квітня 2019 року стартував новий курс лекцій від професора передісторії та протоісторії, професором кафедри Досліджень Азії та Північної Африки в італійському університеті Ка’Фоскарі (Венеція) Паоло Біаджі, який відвідує ЧНУ ім. Петра Могили вже протягом п’яти років.

21 травня – 23 травня 2019 року в Інституті філології для студентів кафедри української філології, теорії та історії літератури відбулись лекції професора з Німеччини Роберта Марті.

7 червня 2019 року з ініціативи Науково-дослідного інституту полоністики й кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили була проведена Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР». У конференції взяло участь 39 учасників з України, Польщі, Угорщини. Польщу представляли науковці з Варшави, Кракова, Ченстохови, Познаня, Лодзя, Любліна, Пьотркова-Трибунальського. Угорщину представляв учений з м. Сегед.

12 липня 2019 року до ЧНУ ім. Петра Могили завітали студенти із Яньченського політехнічного інституту промислових технологій (Китай) у рамках українсько-китайської літньої школи разом із проректором інституту Ван Цюанем. Цей візит організовано агенцією «Українсько-Китайський центр Шовковий Шлях», метою якої є налагодження співпраці між українськими та китайськими університетами.

26 жовтня 2019 року представники Словацької Республіки відвідали ЧНУ ім. Петра Могили. Робочий візит організовано відділом протоколу та міжнародного співробітництва департаменту міського голови Миколаївської міської ради. У складі іноземної делегації прибули перший віцепрезидент IT-асоціації Словаччини Маріо Леловскі, представник Вищої школи економіки та менеджменту публічного адміністрування в Братиславі Чібак Любош, Почесний консул Словацької Республіки в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Михайло Музальов та  радник Почесного консула Дар’я Бодрова. Головною метою зустрічі стала презентація миколаївським студентам та викладачам програми співробітництва, розробленої за підтримки уряду та IT-асоціації Словаччини.

 

Презентація Програми імені Фулбрайт (2017)

11 квітня 2017 року о 13.30  у читальному залі 11 корпусу (Інститут філології)  Чорноморського національного університеті імені Петра Могили, за адресою 1 Воєнна (вул. Акіма), 2А  відбулася зустріч Марти Коломиєць, директора Програми імені Фулбрайта, та Інни Бариш, заступника директора,Програми імені Фулбрайта в Україні зі студентами, аспірантами та викладачами.

 

На зустрічі зацікавлені зможуть дізнатися про можливості, які надає Програма, умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій.

 

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня 2017 року

 

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня 2017 року

 

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2017 року

 

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

            Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада 2017 року