Виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти

6 травня в Миколаєві відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Офіційна частина відбулася в Палаці творчості учнів. Члени Комітету і делегації відвідали кілька навчальних закладів міста.
У приміщенні Національного аграрного університету відбулася пленарна частина, під час якої члени Комітету мали можливість більш докладно поспілкуватися з освітянами області. У цій зустрічі взяв участь ректор Чорноморського державного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко, інші викладачі університету. У своєму виступі Леонід Клименко поставив питання про доступність до вищої освіти молодих українців. Йшлося також про необхідність збереження обсягів державного замовлення на регіональних рівнях. Адже сьогодні Миколаївщина втрачає у середньому 450 місць із державного замовлення. Це надзвичайно багато для регіональної освіти. Більше уваги, на погляд ректора ЧДУ, влада має приділити виконанню фінансування вишів у повному обсязі. Варто було б сьогодні переглянути необхідність проведення тендерів, заборону на придбання меблів тощо. Перший заступник голови Комітету Верховної ради з питань науки і освіти Олександр Співаковський підкреслив, що ректором ЧДУ ім. Петра Могили були озвучені слушні питання. Пропозиції щодо вирішення цих проблем, після їх докладного вивчення і обробки мають лягти в основу майбутніх законів.

E_k7VMeCe44 jKuGtgRa2lA ofex3PXl3hI sYLMUOdPSIE

Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …