Історія бібліотеки


Історія бібліотеки

Бібліотека розпочала своє існування разом з Миколаївською філією Національного університету “Києво-Могилянська Академія” в липні 1996 року. Ідея відкриття у місті Миколаєві філії такого славнозвісного університету як “Києво-Могилянська Академія” дуже приваблювала городян і мала підтримку у багатьох керівників великих підприємств міста. Одним із зразків такої підтримки і стало народження бібліотеки ЧДУ ім. Петра Могили. Керівництво Суднобудівного заводу ім.61 Комунара, одного з найстаріших підприємств міста, передало до молодого вузу фонд однієїі з своїх бібліотек. Фонд бібліотеки налічував 25 тисяч одиниць зберігання. Із цими книгами та вже існуючим невеликим власним фондом Бібліотека МФ НаУКМА в вересні 1996 року своїх перших читачів. Розуміючи, що головна функція університетської бібліотеки – інформаційне забезпечення навчального процесу та наукової діяльності вищого навчального закладу, співробітники Бібліотеки головну увагу в своїй роботі приділили формуванню фондів, які б дозволяли цю функцію виконувати. З середини 1996 по 1998 рік були сформовані базові колекції фондів друкованих видань на українській, російській і англійській мовах ( робочі мови університету – українська і англійська) по основним і суміжним дисциплінам в межах перших навчальних років для факультетів: економіки, політології,екології, комп’ютерних технологій, романо-германської філології, правознавства. Протягом трьох років фонди Бібліотеки збільшилися на 18,5 тисяч примірників. Джерела поповнення фондів були різноманітні. Багато купувалось, особливо підручників. Велика частина надходжень – це дарунки як від організацій та установ, так і від окремих осіб, які таким чином висловлювали свою підтримку новому закладу освіти.

    • Ми щиро вдячні:
    • -Науковій бібліотеці НаУКМА, яка передала до нашого фонду понад 4 тис.примірників наукової та навчальної літератури.
    • -фонду “Відродження” – завдяки участі у програмі “Трансформація гуманітарної освіти в Україні” Бібліотека отримала тисячі сучасних підручників.
    • -Корпусу Миру, його українському представництву, який передав до бібліотеки Encyclopedia Britannica, New Webster’s Dictionary, та інші навчальні та довідкові видання іноземними мовами.
    • -Товариству української мови ім. Шевченка у США, Чикаго, Іллінойс.
    • -Українському дослідницькому інституту Гарвардського Університету.
    • -Бібліотеці фонду Ольжича, м. Київ
    • -Миколаївському обласному відділенню товариства “Просвіта” – завдяки їх дарункам Бібліотека започаткувала фонд Україніки – зразків творчості наших співвітчизників, які жили та живуть за кордоном.
    • -Науково-технічнійбібліотеці ВАТ Інженерно-виробничий центр мастильного і фільтруючого обладнання.
    • -Правничій фундації, м. Київ
    • -Миколаївському міському об’єднанню “Муніципальна ініціатива”
    • -Християнському центру “Відродження”, м. Миколаїв
    • -Викладачам і співробітникам ЧДУ ім. Петра Могили, які передали до бібліотеки книги із своїх колекцій: Біла Т.М., Калінін М.І., Маргеліс Н.В., Мєщанінов О.П., Мєйжис І.А., Пресанссе С.О., Пронкевич О.В.

 

З 1 січня 1997 року Бібліотека отримує періодичні видання – понад 100 назв журналів і газет щорічно.

Формування фонду-це важливе, але не єдине завдання бібліотеки. Паралельно із формуванням фондів багато уваги приділялось створенню якісного довідкового апарату. Орієнтуватися в фондах бібліотеки допомагає система каталогів та картотек.

До штату бібліотеки приймаються лише фахівці із спеціальною вищою освітою, перевага віддається тим, хто має досвід роботи в різних сферах бібліотечної діяльності. З 1997 року функціонує WEB – сторінка бібліотеки, для інформування читачів про нові надходження до бібліотеки, найцікавіші події, тощо… Було створено електрону базу даних по книгозабезпеченності підручниками усіх факультетів. Бібліотека ЧДУ ім. Петра Могили першою серед університетських бібліотек міста започаткувала створення „віртуальних” виставок як форми інформування про нові надходження до бібліотеки.

Наприкінці 2002 року, завдяки отриманому гранту на придбання программного забезпечення, бібліотека розпочала роботу над створенням електронного каталогу. Автоматизація бібліотечних процесів здійснюється на основі програмної інформаційно-бібліотечної системи „УФД/Бібліотека”. Функціонує корпоративний каталог вузівських бібліотек. В найближчих планах створення робочихмісць для користувачів бібліотеки, впровадження системи електронних замовлень та системи видачі документів.

В 2002 році читальний зал бібліотеки „переїхав” до нового приміщення. Великий та просторий зал на 176 робочих місць одразу став осередком учбового та культурного життя університету. На базі читальної зали працюють літературний клуб; клуб цікавих зустрічей, кіно клуб, проводяться Дні інформації тощо. Кваліфіковані та обізнані працівники бібліотеки завжди нададутьдопомогу у навчальній, науковій та освітній діяльності студентам, співробітникам та професорсько-викладацькому складу університету.

З вересня 2009 року в бібліотеці було виокремлено відділ літератури іноземними мовами. Фонд відділу збирався протягом усього існування навчального закладу. Завдяки зусиллям керівництва, професорсько-викладацького складу та студентів – бібліотека має унікальне зібрання художньої літератури, навчальні та довідкові видання 44 мовами світу. Єдина бібліотека у південному регіоні України, що має повне зібрання Британської енциклопедії (англ. Encyclopedia Britannica) — найповнішої й найстарішої універсальної енциклопедії англійською мовою. Фонд відділу складає література англійською, німецькою, французькою, польською, іспанською та іншими мовами. З 2013 року Бібліотека має сторінки в соціальних мережах Facebook та Vkontakte, продукує власні бази даних та шляхом тестових доступів знайомить своїх читачів з найкращими світовими базами даних наукової інформації.

Отже, історія бібліотеки продовжується новими сторінками.