Подорож до Асканії-Нови


Коли ти студент-еколог, твоє життя – це суцільний буревій пригод та нових вражень, нерозривно пов’язаних із пізнанням навколишнього світу. Не є винятком і життя студентів Чорноморського державного університету імені Петра Могили, спеціальності «екологія».

Із року в рік, завдяки невтомному прагненню наших викладачів зробити  буденні та нудні пари цікавими та неординарними, ми маємо можливість пізнавати мальовничі, цікаві куточки нашої країни власними очима, а не зі сторінок підручників, хоч і написаних відомими науковцями, але багато років тому. Мигіївські пороги, ліс Лабіринт, Українські Карпати – це ще не повний перелік місць, де проходять практику наші студенти.

Проте кожного разу нова пригода – це стовідсоткова заслуга викладача. У цьому ж році формат проведення практичного заняття було кардинально змінено. І у цей раз вже юні екологи власноруч організували поїздку до біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна. Студенти третього та четвертого курсу мали можливість відчути себе у ролі екскурсоводів, туристичних агентів та операторів, дослідників дендропарку та зоопарку, а також журналістів.

Підготовчий процес почався задовго до поїздки, і він полягав у прокладені маршруту, пошуку автотранспорту, розробці екскурсійного матеріалу та безпосередньому вирішені організаційних питань. Кожний студент відповідав за свій напрям роботи у тій чи іншій групі, тож на момент початку подорожі ми мали чітко сформоване уявлення про майбутню екскурсію. Хоч наша мандрівка і розпочалась о шостій ранку, проте четвертий курс, який виступав у ролі екскурсоводів, вже були готові до роботи і, виїхавши за межі міста, ми почали оцінювати їхню роботу. Жодні село, місто, заповідник або навіть такі об’єкти, як Каховська гідроелектростанція та Інгулецька зрошувальна система, що зустрічалися на нашому шляху, не залишилися без уваги, і про кожного з них ми мали нагоду почути цікаву розповідь і розширити свої пізнання. На цьому нововведення не скінчилися – кожен із слухачів мав нагоду обрати п’ять екскурсоводів, які, на їхню думку, найкраще впоралися із поставленим завданням, і оцінити їх за п’ятибальною шкалою. Загальні підсумки були підведені (за прикладом) на основі популярного пісенного конкурсу «Євробачення».

І ось після багатогодинного переїзду ми дісталися точки Х – «Асканії-Нови». Заповідник зустрів нас чудовою погодою та привітними людьми, які бездоганно знають його історію і охоче поділилися нею з нами.

«Асканія-Нова» – це одне із 7 природних чудес України, один із чотирьох біосферних заповідників нашої країни. Це місце, яке надихне й порадує око не тільки еколога, а й будь-якого пересічного цінителя прекрасного – від історика і письменника до звичайної домогосподарки. Кожен закуток цієї землі просякнутий любов’ю і турботою, які в неї вклав її засновник Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн, чиє дитяче захоплення природою незабаром стало справою його життя, якій він залишався вірний до кінця своїх днів. Ще у другій половині XIX сторіччя тут з’явилися незвичайні для європейських зоопарків сайгаки і кінь Пржевальського, почали гніздуватись страуси, паслися антилопи, зебри і інші екзотичні види копитних. Вони й наразі там, і кожен із відвідувачів може пригостити звірятка травою, а екскурсовод підкаже, який із кущів найбільше їй до смаку. Засновник степового оазису поставив високу природоохоронну планку, яку подолав із запасом як мінімум у сто років, бо і сьогодні заповідник живе в найкращих традиціях Фальц-Фейна.

Створивши зоопарк, Фрідріх заклав дендрологічний парк на штучному зрошуванні і створив заповідну ділянку типчаково-ковилового степу на вічні часи. Ні війни, ні революції, ні могутня хода соціалістичних перетворень і «перемог» над природою не змогли зламати природоохоронний дух, закладений засновником.

Кожна з наших подорожей унікальна і має свій особливий, незабутній післясмак, і з нетерпінням кожен із нас чекає наступної виїзної лекції. Адже всім приємно вирватися із кам’яних стін та асфальтових доріг і трішки відпочити на природі, а особливо, коли за це ще й оцінки ставлять!

Студенти 321 групи: Гладіліна Марина, Лисак Ірина, Бігунок Ніна, Сустов ГеоргійmPBS1AsX6bQ iUNSmd_arcs IMG_2235 VbtgvglCJLM rRfBQG6o-aA QWN2k-TNnd0 Q0CpdrnZ04U pm2hil2OBLI CnMRDzSmIVM Ay-ojCpca6A 36_0QA5cH-8 7mbG92GRLz0

_g2ei9o4VlM

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут