Наші студенти – учасники 1-ої Міжнародної конференції хакерів - ЧНУ iм. Петра Могили

Наші студенти – учасники 1-ої Міжнародної конференції хакерів

В Одесі, – а де ж ще?!! – 18 липня 2015 року відбулася The 1st International Security Cyber-Underground Conference “0xdec0de01” (Перша Міжнародна конференція хакерів!). Більше 200 фахівців з безпеки з України, Росії, Білорусії, Киргизької Республіки, Молдови, інших країн з’їхались до Одеси.

Так склалося, що для більшості людей слово «хакер» – слово небезпечне, з негативним відтінком… Але насправді хакер – це досвідчений комп’ютерний програміст або користувач!

Власне слово «хакер» народилося у стінах Массачу́сетського технологі́чного інститу́ту в 1960-ті роки. З моменту його появи як комп’ютерного терміну в нього з’явилися достатньо різноманітні значення.

По-перше, це обдарований програміст, ентузіаст своєї справи, прихильник свободи та відкритості інформації.

По-друге, це фахівець з комп’ютерної безпеки.

А того спеціаліста в області комп’ютерних технологій, діяльність якого пов’язана з намаганням отримати несанкціонований доступ (НСД) до систем із секретною (конфіденційною) інформацією, тобто саме Комп’ютерного Злочинця більш коректно називати «КРЕКЕРОМ».

Спираючись саме на таку точку зору – необхідність підвищувати кваліфікацію у створенні програмних продуктів у сфері комп’ютерної безпеки – наші студенти 3-го курсу Борис Салтан (зліва) та Дмитро Собко (справа у галереї) взяли участь у цьому заході. І хто, як не вони, могли представляти нашу Могилянку на такому представницькому форумі!

1  2

Вони – дуже різні. Борис («просто Цар!») і Дмитро… Борис – суто прагматичний, сконцентрований на створенні корисних для суспільства програм, у 2015 р. – іменний стипендіат Верховної Ради. І Дмитро – спортивний та добродушний, як усі велетні, романтичний, автор головоломних ігор для смартфонів. Але коли вони поєднують свої зусилля – це вибухова сила, спроможна привернути увагу та переконати у цінності створених ними програмних продуктів самих вибагливих суддів!

Практично одностайно усі викладачі факультету комп’ютерних наук вже три роки поспіль визнають їх відмінниками навчання. А це вже серйозна заявка на отримання червоних дипломів бакалаврів з комп’ютерних наук! За їхніми плечима – перемога (2-ге місце) на Міжнародній студентській олімпіаді з інформаційних технологій «ІТ-Universe» у сезоні 2014-2015 н. р. в номінації у конкурсі «Кращий диплом з інформаційної безпеки» (під керівництвом доц. каф. інформ. технологій і програмних систем, канд. техн. наук І. М. Журавської ). І навіть відзнака у наказі Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 № 735 та дипломи міністерства. Лише шість студентів факультету комп’ютерних наук  мають такі дипломи за підписом міністра освіти України!

Не всім можна довіряти такі важелі влади над кіберпростором… На цій конференції наших студентів сприймали як експертів кіберпідпілля. Провідні спікери у цій галузі обговорювали з ними найпоширеніші випадки  уразливості веб-сайтів, вчили тестувати безпеку веб-додатків, проводили тренінги по справжнім атакам на сайти, спеціально підготовлені для цієї конференції!, розглядали сучасні криптографічні рішення з точки зору досвідченого хакера, навчали, як знешкодити російський Андроїд ботнет й т. п.

Надбаний на конференції досвід Борис та Дмитро планують застосувати для вдосконалення свого проекту RASAP, призначеного для відновлення паролів з метою підключення до приватних та корпоративних WiFi-мереж. Незабаром, вже у вересні, вони будуть представляти свою програмну розробку на Битві ІТ-стартапів Європейського проекту TEMPUS “Cabriolet”. Хай їм щастить!

І нехай хакерська міцність та сила таланту всіх крутих хакерів буде така ж доброзичлива та позитивно корисна, як у наших Бориса Салтана та Дмитра Собка!!!