Наші студенти – учасники 1-ої Міжнародної конференції хакерів


В Одесі, – а де ж ще?!! – 18 липня 2015 року відбулася The 1st International Security Cyber-Underground Conference “0xdec0de01” (Перша Міжнародна конференція хакерів!). Більше 200 фахівців з безпеки з України, Росії, Білорусії, Киргизької Республіки, Молдови, інших країн з’їхались до Одеси.

Так склалося, що для більшості людей слово «хакер» – слово небезпечне, з негативним відтінком… Але насправді хакер – це досвідчений комп’ютерний програміст або користувач!

Власне слово «хакер» народилося у стінах Массачу́сетського технологі́чного інститу́ту в 1960-ті роки. З моменту його появи як комп’ютерного терміну в нього з’явилися достатньо різноманітні значення.

По-перше, це обдарований програміст, ентузіаст своєї справи, прихильник свободи та відкритості інформації.

По-друге, це фахівець з комп’ютерної безпеки.

А того спеціаліста в області комп’ютерних технологій, діяльність якого пов’язана з намаганням отримати несанкціонований доступ (НСД) до систем із секретною (конфіденційною) інформацією, тобто саме Комп’ютерного Злочинця більш коректно називати «КРЕКЕРОМ».

Спираючись саме на таку точку зору – необхідність підвищувати кваліфікацію у створенні програмних продуктів у сфері комп’ютерної безпеки – наші студенти 3-го курсу Борис Салтан (зліва) та Дмитро Собко (справа у галереї) взяли участь у цьому заході. І хто, як не вони, могли представляти нашу Могилянку на такому представницькому форумі!

 1  2

Вони – дуже різні. Борис («просто Цар!») і Дмитро… Борис – суто прагматичний, сконцентрований на створенні корисних для суспільства програм, у 2015 р. – іменний стипендіат Верховної Ради. І Дмитро – спортивний та добродушний, як усі велетні, романтичний, автор головоломних ігор для смартфонів. Але коли вони поєднують свої зусилля – це вибухова сила, спроможна привернути увагу та переконати у цінності створених ними програмних продуктів самих вибагливих суддів!

Практично одностайно усі викладачі факультету комп’ютерних наук вже три роки поспіль визнають їх відмінниками навчання. А це вже серйозна заявка на отримання червоних дипломів бакалаврів з комп’ютерних наук! За їхніми плечима – перемога (2-ге місце) на Міжнародній студентській олімпіаді з інформаційних технологій «ІТ-Universe» у сезоні 2014-2015 н. р. в номінації у конкурсі «Кращий диплом з інформаційної безпеки» (під керівництвом доц. каф. інформ. технологій і програмних систем, канд. техн. наук І. М. Журавської ). І навіть відзнака у наказі Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 № 735 та дипломи міністерства. Лише шість студентів факультету комп’ютерних наук  мають такі дипломи за підписом міністра освіти України!

4

Не всім можна довіряти такі важелі влади над кіберпростором… На цій конференції наших студентів сприймали як експертів кіберпідпілля. Провідні спікери у цій галузі обговорювали з ними найпоширеніші випадки  уразливості веб-сайтів, вчили тестувати безпеку веб-додатків, проводили тренінги по справжнім атакам на сайти, спеціально підготовлені для цієї конференції!, розглядали сучасні криптографічні рішення з точки зору досвідченого хакера, навчали, як знешкодити російський Андроїд ботнет й т. п.

Надбаний на конференції досвід Борис та Дмитро планують застосувати для вдосконалення свого проекту RASAP, призначеного для відновлення паролів з метою підключення до приватних та корпоративних WiFi-мереж. Незабаром, вже у вересні, вони будуть представляти свою програмну розробку на Битві ІТ-стартапів Європейського проекту TEMPUS “Cabriolet”. Хай їм щастить!

І нехай хакерська міцність та сила таланту всіх крутих хакерів буде така ж доброзичлива та позитивно корисна, як у наших Бориса Салтана та Дмитра Собка!!!

5

Події та оголошення


березня
4
Запрошуємо на відкриття виставки «Уламки раю на Землі»

Збірна виставка сучасного українського живопису. Відкриття відбудеться в середу 4 березня о 15:00 у галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили. Виставка присвячена до 8 березня.

березня
4
Запрошуємо на Майстер-клас з теми: ” Кар’єра судді. Професія чи покликання?”

Професія Судді — мрія багатьох студентів-правників. Якщо ти теж зацікавлений у цій посаді, то Центр правничої кар’єри Миколаївського осередку Ліги студентів АПУ запрошує тебе на Майстер-клас з теми: “КАР’ЄРА СУДДІ. Професія чи покликання?” Своїм досвідом поділиться суддя Центрального районного суду …

березня
9
Стажування в рамках проєкту «Хаб медіа мобільності» у Києві

Запрошуємо студентів випускних курсів бакалаврату та магістратури шкіл журналістики з усіх регіонів України взяти участь у 15-денному стажуванні в редакціях провідних медіа в Києві. Учасники журналістської інтернатури опанують інтенсивний практичний курс з виготовлення інформаційних продуктів для конвергентних редакцій, радіо, ТБ, …