Наші студенти – учасники 1-ої Міжнародної конференції хакерів


В Одесі, – а де ж ще?!! – 18 липня 2015 року відбулася The 1st International Security Cyber-Underground Conference “0xdec0de01” (Перша Міжнародна конференція хакерів!). Більше 200 фахівців з безпеки з України, Росії, Білорусії, Киргизької Республіки, Молдови, інших країн з’їхались до Одеси.

Так склалося, що для більшості людей слово «хакер» – слово небезпечне, з негативним відтінком… Але насправді хакер – це досвідчений комп’ютерний програміст або користувач!

Власне слово «хакер» народилося у стінах Массачу́сетського технологі́чного інститу́ту в 1960-ті роки. З моменту його появи як комп’ютерного терміну в нього з’явилися достатньо різноманітні значення.

По-перше, це обдарований програміст, ентузіаст своєї справи, прихильник свободи та відкритості інформації.

По-друге, це фахівець з комп’ютерної безпеки.

А того спеціаліста в області комп’ютерних технологій, діяльність якого пов’язана з намаганням отримати несанкціонований доступ (НСД) до систем із секретною (конфіденційною) інформацією, тобто саме Комп’ютерного Злочинця більш коректно називати «КРЕКЕРОМ».

Спираючись саме на таку точку зору – необхідність підвищувати кваліфікацію у створенні програмних продуктів у сфері комп’ютерної безпеки – наші студенти 3-го курсу Борис Салтан (зліва) та Дмитро Собко (справа у галереї) взяли участь у цьому заході. І хто, як не вони, могли представляти нашу Могилянку на такому представницькому форумі!

 1  2

Вони – дуже різні. Борис («просто Цар!») і Дмитро… Борис – суто прагматичний, сконцентрований на створенні корисних для суспільства програм, у 2015 р. – іменний стипендіат Верховної Ради. І Дмитро – спортивний та добродушний, як усі велетні, романтичний, автор головоломних ігор для смартфонів. Але коли вони поєднують свої зусилля – це вибухова сила, спроможна привернути увагу та переконати у цінності створених ними програмних продуктів самих вибагливих суддів!

Практично одностайно усі викладачі факультету комп’ютерних наук вже три роки поспіль визнають їх відмінниками навчання. А це вже серйозна заявка на отримання червоних дипломів бакалаврів з комп’ютерних наук! За їхніми плечима – перемога (2-ге місце) на Міжнародній студентській олімпіаді з інформаційних технологій «ІТ-Universe» у сезоні 2014-2015 н. р. в номінації у конкурсі «Кращий диплом з інформаційної безпеки» (під керівництвом доц. каф. інформ. технологій і програмних систем, канд. техн. наук І. М. Журавської ). І навіть відзнака у наказі Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 № 735 та дипломи міністерства. Лише шість студентів факультету комп’ютерних наук  мають такі дипломи за підписом міністра освіти України!

4

Не всім можна довіряти такі важелі влади над кіберпростором… На цій конференції наших студентів сприймали як експертів кіберпідпілля. Провідні спікери у цій галузі обговорювали з ними найпоширеніші випадки  уразливості веб-сайтів, вчили тестувати безпеку веб-додатків, проводили тренінги по справжнім атакам на сайти, спеціально підготовлені для цієї конференції!, розглядали сучасні криптографічні рішення з точки зору досвідченого хакера, навчали, як знешкодити російський Андроїд ботнет й т. п.

Надбаний на конференції досвід Борис та Дмитро планують застосувати для вдосконалення свого проекту RASAP, призначеного для відновлення паролів з метою підключення до приватних та корпоративних WiFi-мереж. Незабаром, вже у вересні, вони будуть представляти свою програмну розробку на Битві ІТ-стартапів Європейського проекту TEMPUS “Cabriolet”. Хай їм щастить!

І нехай хакерська міцність та сила таланту всіх крутих хакерів буде така ж доброзичлива та позитивно корисна, як у наших Бориса Салтана та Дмитра Собка!!!

5

Події та оголошення


квітня
24
Чергове засідання Економічного клубу

Передостаннє пост-турнірне засідання Економічного клубу! Час поговорити про найцікавіше і найактуальніше!) Особливості рейганоміки та реформ Рональда Рейгана, попит і пропозиція на квиток до космосу. Як було 50 років і як є зараз? Про це – у середу, 24 квітня, на …

квітня
24
Запрошуємо на «Битву факультетів-2019»

Запрошуємо відвідати «Битву факультетів-2019» у ЧНУ ім. Петра Могили! Дата: 24 квітня Місце: актова зала ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00 Це буде незабутній екскурс у 80-90 роки минулого століття. Приєднуйтесь!

квітня
24
Запрошуємо відвідати лекцію на тему «Культура Кореї і корейська хвиля: погляд з боку доктора філологічних наук»

24 квітня в 17:00 в ЧНУ ім. Петра Могили пройде відкрита лекція від доктора філологічних наук, професора Олександра Пронкевича. Тема лекції: «Культура Кореї і корейська хвиля: погляд з боку доктора філологічних наук».  Запрошуємо всіх охочих відвідати лекцію. ВХІД ВІЛЬНИЙ! Дата: …