Кафедра спортивних дисциплін


Історія створення кафедри 

Кафедра «Спортивні дисципліни» була створена за рішенням вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили (наказ № 361 від 13.06.2016) на базі кафедри фізичного виховання і спорту.

З 2016 року кафедру очолив О. В. Міненко, МС СРСР з рукопашного бою, заслужений тренер України з рукопашного бою. З 2017 року кафедрою завідує Ю. А. Радченко, МС України з вільної боротьби, заслужений тренер України з рукопашного бою, кандидат наук з фізичного виховання та спорту.

Кафедра «Спортивні дисципліни» здійснює викладання дисципліни «Фізичне виховання» на всіх спеціальностях ЧНУ ім. Петра Могили з 2 по 4 курси і забезпечує виховання у студентів потреби самостійно оволодівати знаннями, уміннями й навичками управління фізичним розвитком людини, засобами фізичного виховання та навчання, застосовувати набуті цінності в життєдіяльності.

Професорсько-викладацький склад кафедри сприяє формуванню в студентської молоді основ теоретичних знань, практичних і методичних здібностей з фізичного і спортивного виховання, фізичної реабілітації, масового спорту як компонентів їхньої повноцінної, гармонійної та безпечної життєдіяльності. Кафедрою здійснюється диференційоване фізичне виховання: працюють спеціально-медичні групи за різними нозологіями (учення про хвороби), групи спортивного вдосконалення, групи основного відділення.

Викладачами кафедри розроблені програми та здійснюється секційна робота з видів спорту: баскетболу, волейболу, футболу, настільного тенісу, атлетичної гімнастики, бадмінтону, карате.

Професорсько-викладацький склад кафедри «Спортивні дисципліни проводить навчальні заняття і заходи з фізичного виховання; контролює показники фізичної підготовленості студентів, здійснює оцінку якості досягнутого студентами рівня сформованості знань, умінь і навичок з фізичного виховання. З 2016 року викладачами кафедри проводиться щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо проведення від 09 грудня 2015 року).

Кафедра співпрацює з федераціями Миколаївської області з видів спорту: волейболу, футболу, карате, асоціацією пляжного волейболу, федерацією волейболу України.

  Діяльність кафедри в університетському житті: проекти, гуртки, тощо, які діють на базі інституту/факультету/кафедри.

Секція з бадмінтону

Постійно працює з 1999 року. За ці роки багато студентів не тільки покращили стан свого здоров’я, але й удосконалили свою  спортивну майстерність з бадмінтону. Студенти беруть учать у змаганнях різного рангу: чемпіонатах, кубках, спартакіадах, як серед ЗВО, так й на рівні обласних та всеукраїнських змагань. Команди неодноразово посідали призові місця. В ЧНУ ім. Петра Могили займалися та продовжують заняття у спортивній секції з бадмінтону кандидати в майстри спорту: Кандиба Сергій,  Румянцева Крістіна, Анедченко Андрій, Томашен Влад, Селіхова Ксенія. На сьогоднішній день в спортивній секції  займаються всі бажаючі, незалежно від рівня підготовки.

Секція з футболу

Існує з 1996 року. Університетська команда є постійним учасником обласних і республіканських змагань. Секції  з футболу і футзалу одна із наймасовіших спортивних секцій в університеті, у якій нараховується більш, ніж 60 студентів. Команда брала участь у змаганнях серед студентів  та виборола 3 місце в Південному регіоні Чемпіонату України.(2012-2013 рр; 2016-2017 рр.).  Улітку 2018 року команда ЧНУ ім. Петра Могили з футзалу в складі української делегації взяла участь у студентських Європейських іграх, де серед 22-х учасників зайняла 6 місце і обійшла студентську збірну Німеччини, чемпіонів попередніх змагань Португальського міста Порто та команду Афінського університету. На сьогодні команда з футзалу та футболу серед студентів є найсильнішою в Миколаївській області. Протягом багатьох років команди посідають перші місця серед вищих закладів Миколаєва як з футзалу, так і з футболу.

 

Секція з волейболу

Працює з 1996 р. За час існування секції збірні команди чоловіків та жінок брали участь у змаганнях  різних рангів: серед студентів ВНЗ, у Чемпіонатах, Кубках міста, області та України. Неодноразово посідали призові місця.

З 2009 року студенти ЧНУ беруть участь у Чемпіонаті України з пляжного волейболу. На сьогоднішній день студенти ЧНУ ім. Петра Могили беруть участь у Чемпіонаті України серед команд вищої ліги з волейболу.

 

Секція з карате

Секція з тенісу

Секція з баскетболу

 

Контактна інформація:
Кафедра розташована:
1-й (головний) корпус, кімн. 1-219
Телефон: (0512) 76-55-95

Викладацький склад

 

Викладач Науковий ступінь, вчене звання, посада Контакти
Сергієнко Юрій Макарович ЗПФКіСУ, МСМК, старший викладач Тел.: (0512) 76 55 64

sergienko_yra@list.ru

Вербицький Віталій Анатолійович кандидат історичних наук, доцент, доцент Vitalij.Verbyczkyj@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Мінц Микола Олександрович кандидат історичних наук, доцент, доцент Mykola.Mints@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Твєліна Аліса Олександрівна кандидат педагогічних наук, доцент б.в.з., доцент Alisa.Tvelina@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Профіль у Google Академії

Андрющенко Марина Іванівна МС,
старший викладач
Maryna.Andryushchenko@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Конопляник Олег Васильович старший викладач Oleh.Konoplyanyk@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Кураса Геннадій Олександрович старший викладач Hennadiy.Kurasa@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Маєр Василь Якович старший викладач Vasyl.Mayer@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Сергієнко Юрій Макарович ЗПФКіСУ, МСМК,
старший викладач
Yuriy.Serhiyenko@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Шуст Ольга Миколаївна старший викладач Olha.Shust@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Боднар Антон Ігорович викладач Тел.: (0512)76 55 64

Spenileo@gmail.com

Бойченко Ольга Василівна викладач кафедри Olha.Boychenko@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Головаченко Іван Вікторович викладач кафедри Ivan.Holovachenko@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Мещеряков Михайло Вікторович викладач кафедри Mykhailo.Meshcheriakov@chmnu.edu.ua

Тел.: (0512) 76-55-64

Google Scholar

Тюветський Денис Олегович викладач кафедри Тел.: (0512) 76-55-64
Назаренко Діана Василівна фахівець 1 категорії Тел.: (0512) 76 55 64

didinazarenko1998@gmail.com

Крупельницька Наталя Миколаївна фахівець 1 категорії Тел.: (0512)76 55 64

krupelnickaya.natasha@gmail.com

 

Події та оголошення


жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …

жовтня
17
IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук»

З  17-18 жовтня 2019 року у ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук» Детальніше.    

листопада
1
Запрошуємо взяти участь у XXI Всеукраїнській науково-практичній конференції (м. Харків)

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XXІ Всеукраїнській науково-практичній конференції, яка відбудеться 01 листопада 2019 року у м. Харкові Приймаються роботи до наступних секцій: Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; Конституційне право; муніципальне право; …