Кафедра прикладної та вищої математики

Кафедра прикладної та вищої математики реорганізовано на базі кафедри фізико-математичних наук, яка була заснована однією з перших у Миколаївській філії НаУКМА. З 1 жовтня 1996 р. завідувачем кафедри призначається кандидат фізико-математичних наук В. П. Черкасенко, який був на цій посаді до вересня 2000 р.

З вересня 2000 р. до червня 2002 р. кафедрою завідував доктор технічних наук В. М. Бандура, який до того часу працював на посаді проректора з виховної роботи МФ НаУКМА.

У серпні 2001 р. для зміцнення кадрового складу кафедри на посаду професора було прийнято кандидата фізико-математичних наук В. М. Лейфуру, який потім став завідувачем кафедри фізико-математичних наук. Професор В. М. Лейфура був постійним членом журі Всеукраїнської олімпіади юних математиків, науковим керівником національної команди України на Міжнародних математичних олімпіадах (Токіо – 2003, Афіни – 2004, Мехіко – 2005, Спліт – 2006), членом редакційної ради українського математичного журналу для школярів і студентів «У світі математики». Автор багатьох наукових та науково-методичних робіт, зокрема 8 кла-сичних підручників із математики для школярів та студентів.

Вагомий внесок Валентина Миколайовича Лейфури в розвиток національної освіти, було відзначено високими державними, урядовими та галузевими нагородами. Указом Президента України йому було присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України». В. М. Лейфура нагороджений Почесною грамотою Кабі-нету Міністрів України, нагрудним знаком «Софія Русова», нагрудними знаками МОН України «Відмінник народної освіти УРСР», «Відмінник освіти України», Почесними грамотами МОН України, відзнакою Благодійного фонду «Україна – дітям». У 2002 р. мешканці м. Миколаїв визнали Валентина Миколайовича «Людиною року» в освітній номінації.

На основі рішення вченої ради ЧНУ (МДГУ) імені Петра Могили (протокол № 6(17) від 19.02.2004) кафедру фізико-математичних наук факультету комп’ютерних наук було перейменовано в кафедру прикладної та вищої математики.

За штатним розписом у різні роки на кафедрі працювали: доценти, кандидати наук Ю.А. Батрак, О.П. Гожий; старші викладачі І.О. Полушкіна, О.М. Яремчук, методист кафедри Л.Д. Мещанінова.

За сумісництвом навчальний процес на кафедрі забезпечували: доктори наук, професори – Ю.O. Білий, А.М. Сердюченко, О.О. Таранцев; кандидати наук, доценти – В.В. Кубов, С.Б. Приходько, С.В. Суслов, В.С. Титюченко, О.М. Трунов, В.П. Фролов, М.О. Цибенко, О.О. Щеглов, Т.А. Юрченко; викладачі-асистенти – В.В. Кошовий, О.М. Шамшуріна.

Контактна інформація:
 2-й корпус, кімн. 2-404

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контакти
Хомченко Анатолій Никифорович доктор фізико-математичних наук, професор завідувач khan@chmnu.edu.ua
Google Scholar
Дихта Леонід Михайлович доктор технічних наук, професор професор leonid.dykhta@chmnu.udu.ua
Google Scholar
Воробйова Алла Іванівна кандидат фізико-математичних наук, доцент доцент a.vorobyova@chmnu.edu.ua
Google Scholar
Брагінець (Курікша) Оксана Вікторівна кандидат фізико-математичних наук, в.о. доцент в.о. доцента o.braginets@chmnu.edu.ua
Варшамов Армен Варшамович старший викладач varshamov@chmnu.edu.ua