Кафедра економічної теорії та міжнародної економіки


!фото кафедри

Кафедра економічної теорії та міжнародної економіки функціонує як окрема кафедра факультету з 2000 р. До недавнього часу її очолював проф. А.Я. Казарєзов, потім доц. Т.М. Фертікова, випускниця університету. Зараз виконуючим обов’язки завідувача є проф. Верланов Ю.Ю.

Кафедра є першою, з якою знайомляться студенти факультету економічних наук. Вона не є випусковою, але виконує не менш важливе завдання – викликати інтерес до майбутнього фаху, закладати фундамент економічної освіти, формувати економічний світогляд. На кафедрі працюють викладачі, яких знають і з вдячністю згадують всі покоління студентів факультету економічних наук: доц. В.А. Палехова та проф. Ю.Ю. Верланов.

За всі роки своєї діяльності кафедра намагається зберегти неповторний могилянський дух, особливі традиції університету. Це проявляється у невичерпному інтересі викладачів до своєї роботи, прагненні до самовдосконалення, формуванні взаємин зі  студентами на засадах взаємоповаги й співробітництва.

Окрім навчання, велике значення надається неформальному спілкуванню зі студентами. З 2008 року кафедра проводить щорічний турнір з економіки. Він об’єднує викладачів та студентів, які цінують передусім небайдужість, креативність, економічну ерудицію та мистецтво спілкування. Зазвичай у турнірі беруть участь студенти всіх курсів: перших чотирьох – в якості гравців, п’ятого – в якості ведучих та у складі журі. Членами журі фінальної частини турнірних змагань неодмінно виступають колишні найкращі випускники, наприклад, О. Волошин, А. Дубовик, О. Політуха, Н.Сіра, В. Славінський, К. Телешова, Д. Шипілов та ін. Тож, турнір стає важливою подією року для активних студентів, а також надає можливість сьогоднішньому поколінню поспілкуватися з випускниками.

З 2017 року на кафедрі працює постійний науковий семінар для студентів, під час якого вони на практиці знайомляться з освітніми та дослідницькими традиціями провідних університетів світу.

Крім того, викладачі кафедри беруть участь у конференціях, виконують дослідження та готують наукові статті, видають навчальні та методичні посібники, допомагають студентам робити перші кроки у здійсненні наукової діяльності.

Студенти факультету беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з економічної теорії, готують роботи на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт та студентські конференції під керівництвом викладачів кафедри.

У складі кафедри успішно працює секція професійного англомовного навчання, де працюють доцент О. В. Хмизова, ст. викладач Г. С. Дімант, ст. викладач Sanford DeWitt, викладачі Є. Г. Постикіна, Т. І. Чернюк, А.Р. Мкртчян. Поглиблене вивчення англійської мови відкриває перед студентами широкі можливості для академічної мобільності та для побудови успішної професійної кар’єри.

Допомогти зрозуміти значення економічної теорії може участь у магістерських та докторських програмах, які пропонує кафедра. Студенти, яким пощастило випробувати себе в таких програмах, оглядаючись на свій досвід, наголошують на потребі збільшення годин на вивчення економічної теорії.

Кафедра пишається тим, що колишні випускники не забувають свою alma mater. Віктор Ханжин (PhD, університет Небраска), згадав викладачів кафедри у Acknowledgements до своєї дисертації. А у 2014 році він виступив рецензентом навчально-методичного посібника з макроекономіки В.А. Палехової та І.С. Комаренко. Артем Корженевич (PhD), професор регіональної економіки в Дрезденському Технічному Університеті, спираючись на напрямки своїх досліджень, пропонує кафедрі тематику студентських курсових та наукових робіт.

Ірина Демко, яка навчається за програмою PhD в університеті штату Пенсільванія, за власною ініціативою розробила наочні матеріали з історії економічних вчень, якими кафедра оформила аудиторію 4-110.

Тарас Грендаш та Андрій Веремейчик (програма PhD Карлового університету в Празі) щорічно складають основну масу питань для економічного турніру, а перебуваючи в Миколаєві, знаходять час для спілкування та консультування сьогоднішніх студентів.

 

До складу кафедри входить  секція професійного англомовного навчання.

 

Контактна інформація: 

Кафедра розташована: 10-й корпус, кімн. 10-312
Телефон: (0512) 76-55-96

Секція проф. англомовного навчання:
Телефон: (0512) 76-55-63

Професорсько-викладацький склад

 

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контакти
Фертікова Тетяна Михайлівна кандидат економічних наук, доцент завідувач tetyana.fertikova@chmnu.edu.ua
Тел.: (0512) 76-55-96
Google Scholar
Верланов Юрій Юрійович кандидат економічних наук, професор професор Тел.: (0512) 76-55-96
Google Scholar
Іщенко Наталія Михайлівна кандидат економічних наук, доцент перший проректор ЧНУ, доцент nataly.ishchenko@chmnu.edu.ua
Тел.: (0512) 46-41-26
Ципліцька (Ляховець) Олена Олександрівна кандидат економічних наук, доцент доцент olena.liakhovets@chmnu.edu.ua
Тел.: (0512) 76-55-96
Google Scholar
Палехова Вікторія Антонівна доцент доцент viktoria.palehova@chmnu.edu.ua
Google Scholar
Прядко Ірина Валеріївна старший викладач iryna.priadko@chmnu.edu.ua
Тел.: (0512) 76-55-96
Google Scholar
Гештумед Тетяна Іванівна провідний фахівець 76-55-96
ekonomtheor@gmail.com

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …