Курси професійної перепідготовки, соціальної адаптації для військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їх сімей


Напрями перепідготовки

Основними напрямами підвищення кваліфікації (перепідготовки) військовослужбовців є:

  • «Бізнес-планування та організація малого бізнесу»;
  • «Енергетичний менеджмент та енергоаудит»;
  • «Організація підприємницької діяльності та інформаційні технології»;
  • «Підприємництво в сфері фізичної реабілітації та фітнесу»;
  • «Практичний веб-дизайн: проектування, створення та супроводження Веб-вузла»;
  • «Основи бізнес-комунікації. Англійська мова»;
  • «Створення стартапу та організація власної справи».

22 лютого 2021 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося урочисте відкриття чергової групи слухачів курсів професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їхніх сімей на цивільну спеціальність у рамках проєкту «Норвегія-Україна» за напрямом «WEB-дизайн та створення власної справи з використанням ІТ-технологій» у період з 12 лютого 2021 року по 24 травня 2021 року.

У результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримають три документи:

  • свідоцтво про професійну перепідготовку від ЧНУ імені Петра Могили;
  • спільний сертифікат Nord Університету (м. Буде) та ЧНУ імені Петра Могили;
  • диплом Міністерства закордонних справ Норвегії.
Умови та правила зарахування

Для участі в проєкті і отримання повного комплексу послуг з професійної перепідготовки, психологічної та правової адаптації, сприяння в працевлаштуванні та створення власних підприємств малого (сімейного) бізнесу допускаються наступні категорії громадян України:

  • військовослужбовці Збройних Сил та інших силових структур, заплановані до звільнення в поточному році;
  • військовослужбовці ЗСУ та інших силових структур, звільнені з військової служби протягом останніх трьох років і які мають стаж служби не менше 10 років;
  • учасники бойових дій, які мають статус учасника, оформлений відповідно до чинного законодавства (ветерани);
  • члени сімей (чоловік /дружина) вищеперелічених категорій;
  • члени сімей загиблих учасників бойових дій (чоловік / дружина).

Перелік документів, необхідних для зарахування на курси професійної перепідготовки:

  • фото 3/4 – 1 шт.;
  • копія паспорту (1,2 сторінка з місцем реєстрації), за наявності закордонного паспорта – копія першої сторінки для правильної транслітерації імені (або посвідчення водія);.
  • для учасників АТО/ООС: копія посвідчення учасника бойових дій;
  • для діючих військових: виписка з плану звільнення (за умови, що вислуга не менше 10 років);
  • для військових, які звільнені протягом останніх 3 років (вислуга не менше 10 років), – копія одного з документів: військовий квиток, витяг з наказу про звільнення, посвідчення ветерана ВС;
  • для членів сім’ї: додатково подається копія документа, який підтверджує зв’язок із сім’єю військовослужбовця (дружина / чоловік);

Професійна перепідготовка військовослужбовців у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили продовжується!

У 2014 році ЧНУ імені Петра Могили розширив співпрацю у сфері підвищення кваліфікації військовослужбовців в межах реалізації проєкту «Україна-Норвегія. Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні».  Головними партнерами проєкту є Міністерство іноземних справ Королівства Норвегія та Міністерство закордонних справ Норвегії. Організатор виконання проєкту в Україні – Міжнародний фонд соціальної адаптації.

Фото 6 - Військовослужбовців Фото 7- Військовослужбовців

У 2020 році розпочався новий етап проєкту – «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Основна його особливість полягає в тому, що поряд з наданням допомоги в професійній та соціальній адаптації військовослужбовцям, ветеранам війни та членам їхніх сімей і сімей загиблих, проєкт повинен сприяти створенню в Україні державної системи адаптації.

У питанні професійної перепідготовки, соціальної адаптації для військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей Навчально-науковий інститут післядипломної освіти ЧНУ імені ЧНУ імені Петра Могили тісно співпрацює з Міським центром підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО.

Фото 1 - Військовослужбовці                          Фото 2 - Військовослужбовці

Фото 3 - Військовослужбовці

Фото 4 - Військовослужбовці

 

Загалом, виконання проєкту «Норвегія-Україна» складається з декількох цільових блоків і виконується в Україні за сприянням Міжнародного фонду соціальної адаптації, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та міжнародного альянсу університетів, до якого входять норвезький Nord Університета та понад 15 українських закладів вищої освіти.
Фото 5 - Військовослужбовців

Куратором проєкту «Норвегія-Україна» від Міжнародного фонду соціальної адаптації в Миколаєві є громадська організація «Майстерня добра». Частину професійної підготовки слухачів проєкту здійснює ЧНУ імені Петра Могили за різними спеціальностями. Іншу частину проєкту з соціально-психологічної адаптації, психологічної реабілітації та працевлаштування під час професійної перепідготовки виконує організація-партнер ЧНУ імені Петра Могили – громадська організація «Майстерня добра». Актуальність проблеми соціально-психологічної адаптації, а в її рамках і психологічної реабілітації кадрових військовослужбовців, звільнених у запас та членів їхніх сімей, обумовлена різкою зміною умов їхнього життя та відсутністю попередньої психологічної підготовки до таких змін. Всі ці складові: професійна перепідготовка, психологічна реабілітація та соціальна адаптація допомагають подолати негативні наслідки несення служби, відновити психічну рівновагу, формувати свої життєві перспективи та стимулювати особистісний зріст, підвищувати власну мотивацію до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство.

По закінченню навчання у проєкті протягом 12 місяців здійснюється патронаж слухачів проєкту з питань працевлаштування та правової підтримки. Правову адаптацію та консультації здійснює юридична клініка «VERITAS».

Відповідно до Постанови КМУ №179 від 31.03.2015 р., у співпраці з Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, Навчально-науковий інститут післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили продовжує реалізовувати заходи з професійної перепідготовки учасників АТО.

Так, з 1 березня 2021 року стартувало навчання учасників антитерористичної операції за напрямом підготовки «Основи бізнес комунікації. Англійська мова», терміном 4 місяці.

Вітаємо нових курсантів, які вперше беруть участь у проєктах саме у статусі «слухачів Чорноморського національно університету імені Петра Могили» з початком професійної перепідготовки і бажаємо творчої наснаги та успіхів у навчанні!

Фото 8 - Військовослужбовців

Фото 9 - Військовослужбовців

Фото 10 - Військовослужбовців

 

Для більш детальної інформації щодо навчання слід звертатися за адресою:

вул. 1-а Воєнна, 2, м. Миколаїв, 54003 (10-й корпус, каб. № 10-104)
+38 (0512) 76-55-59,
Viber: (093) 329 25 04
5.103ipo@gmail.com